niedziela, 06 październik 2019 23:42

W sobotę pogrzeby Dzieci Utraconych

15 października obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu myślimy o dzieciach zmarłych przed swoimi narodzinami i modlimy się za ich rodziców przeżywających ból i żałobę.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, że w tym miesiącu odbędą się kolejne pogrzeby dzieci utraconych, których ciała nie zostały odebrane ze szpitali znajdujących się na terenie naszej diecezji, bądź rodzice pozostawili je tam świadomie, aby zostały pochowane w Grobach Dzieci Utraconych.

Jak zauważa ks. Jacek Kotowski – diecezjalny duszpasterz rodzin, ceremonia pogrzebowa i miejsce pochówku są bardzo potrzebne, szczególnie rodzicom dzieci:

Często nie umiemy pocieszyć rodziców po utracie dziecka – wiem to z własnego doświadczenia. W mojej kilkuletniej posłudze duszpasterza rodzin wiele razy spotykałem rodziców opłakujących swoje dzieci utracone przed narodzinami. Nie potrafię ich pocieszyć, mówię że jestem bezradny, że nie potrafię wytłumaczyć dlaczego ich to spotkało, ale razem z innymi, z włodarzami miast, radą miasta czy lekarzami wprowadzamy procedury szpitalne, przyjmujemy specjalne uchwały, budujemy groby dzieci utraconych, żeby ci rodzice mieli miejsce, w którym będą mogli leczyć ból po utracie dziecka – mówi ks. Jacek Kotowski,diecezjalny duszpasterz rodzin.

Pogrzeby dzieci utraconych w diecezji łomżyńskiej odbędą się w dwóch terminach:

• 12 października br., godz. 10:00
w Grajewie w parafii MBNP, ul. Wojska Polskiego 98,
w Kolnie w parafii Chrystusa Króla Wszechświata, ul. Ks. Jana Grajewskiego 2,
w Łomży w parafii Bożego Ciała, ul. Przykoszarowa 26,
w Ostrołęce w parafii Nawiedzenia NMP, ul. Szwedzka 2a,
w Ostrowi Maz. w parafii Wniebowzięcia NMP, ul. 3 Maja nr 3,
w Zambrowie w parafii pw. Ducha Świętego, ul. Papieża Jana Pawła II nr 1.

• 15 października br., godz. 12:00 w Wyszkowie w parafii pw. św. Wojciecha, ul. Kościuszki 19.
JE