czwartek, 07 listopad 2019 08:43

Wieczór patrioryczny w Muzeum Diecezjalnym [zaproszenie]

Ruch Światło-Życie Diecezji Łomżyńskiej i Muzeum Diecezjalne w Łomży przygotowują wspólnie Wieczór Pieśni Patriotycznych w stylu lat 20’. Stroje z epoki, słodki poczęstunek z biało-czerwonym lukrem i melodie przekazywane z pokolenia na pokolenie…

Projekt narodził się spontanicznie – podkreśla moderator diecezjalny Ruchu ks. Dawid Kulesza – Młodzież chciała zorganizować spotkanie w gronie animatorów z diecezji łomżyńskiej. Nie było jednak koncepcji co do miejsca i formy. Pomyśleliśmy o łomżyńskim Muzeum Diecezjalnym, bo to miejsce tworzy wyjątkowy nastrój, idealny do obchodów kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Będzie to okazja do przypomnienia sobie najpopularniejszych pieśni narodowościowych oraz zapoznania się z modą panującą w dwudziestoleciu międzywojennym. Młodzież Ruchu Światło-Życie zorganizuje również symboliczny poczęstunek w barwach narodowych. To pierwsza tego typu współpracy Ruchu z Muzeum Diecezjalnym. Cały czas szukamy nowych form przekazu Dobrego Słowa i treści, które służą wierze – podsumowuje ks. Dawid Kulesza.

Wieczór Pieśni Patriotycznych w stylu lat 20’ współorganizowany przez młodzież Ruchu Światło-Życie już w najbliższą niedzielę w Muzeum Diecezjalnym w Łomży. Początek o godzinie 18:00, wstęp wolny.

pd