KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Wielkopostny Dzień Skupienia Organistów 2024

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży serdecznie zaprasza wszystkich organistów, muzyków kościelnych Diecezji Łomżyńskiej na Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 17 lutego 2024 roku w siedzibie DIMK w Łomży (gmach WSD).

Program:

Katedra Łomżyńska

9.30 Konferencja ascetyczna z sakramentem pokuty i pojednania
ks. Tomasz Grala – Wiceprzewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

10.00 Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Tadeusza Bronakowskiego

11.00  Koncert organowy

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej

11.45  Słowo powitania – ks. Kazimierz Ostrowski – Dyrektor DIMK w Łomży

12.00 Wykład: Harmonia praktyczna i improwizacja – nieodłączne aspekty sztuki muzycznej retoryki organistów – mgr Patryk Podwojski organista, improwizator, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Universität der Künste w Berlinie, wykładowca Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

13.00    Komunikaty Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Łomży

13.30    Poczęstunek

Uprzejmie prosimy Czcigodnych Księży Proboszczów o umożliwienie organistom uczestniczenia w Wielkopostnym Dniu Skupienia.

+ Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

Ks. Kazimierz Ostrowski
     Dyrektor DIMK

Łomża, dnia 8 lutego 2024 r.

N. 62/2024