środa, 05 październik 2016 09:34

Komunikat - Ogólnopolska i diecezjalna pielgrzymka kolejarzy

Komunikat dotyczący
Ogólnopolskiej i Diecezjalnej pielgrzymki kolejarzy

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego i Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy zapraszają do udziału w 33. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy i ich rodzin na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 12 – 13 listopada br. pod hasłem: „W duchu dziękczynienia Bogu i Matce Najświętszej za łaski Roku Miłosierdzia, Jubileuszu 1050. lecia Chrztu Polski, chrześcijańską Ojczyznę i Światowe Dni Młodzieży”.
     Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 12 listopada br. o godz. 18.00 w Bazylice Jasnogórskiej, a zakończy w niedzielę 13 listopada br. o godz. 11.00 uroczystą Mszą św. (sumą), celebrowaną na Szczycie Jasnogórskim, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski.
     Na spotkanie u tronu Pani i Królowej Polski zapraszamy wszystkich pracowników kolei, emerytów i rencistów z rodzinami. Będzie można pojechać na Jasną Górę specjalnym pociągiem pielgrzymkowym relacji Białystok – Częstochowa, który będzie się zatrzymywał na stacjach znajdujących się na terenie naszej Diecezji.
     Zapraszamy również do udziału w Diecezjalnym Dniu Modlitw za kolejarzy i ich rodziny. Odbędzie się on w I Niedzielę Adwentu - 27 listopada br. o godz. 10.30 w kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Raciborach Nowych, na terenie parafii Sokoły.
     Zwracamy się z prośbą do Księży Proboszczów, aby zaproszenie do udziału w obu wydarzeniach duszpasterstwa kolejarzy przekazali wiernym podczas ogłoszeń parafialnych w niedziele 30 października i 6 listopada br.

Łomża, dnia 5 października 2016 r.
N. 2199/2016

Ks. Jan Mrowca                                                       Ks. Jacek Czaplicki
Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy                                             Przewodniczący
                                                                                      Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego