poniedziałek, 17 październik 2016 11:40

Spotkanie formacyjne księży proboszczów i odpowiedzialnych za przygotowanie do sakramentu bierzmowania

Komunikat dotyczący spotkania formacyjnego Księży Proboszczów
u progu nowego roku duszpasterskiego
Łomża, dnia 8 listopada 2016 r.

Nowy rok duszpasterski 2016/2017 będzie przeżywany w Kościele w Polsce pod hasłem „Idźcie i głoście”. W tym roku chcemy podkreślić, że wszyscy, niezależnie od wieku, mogą aktywnie włączyć się w misję głoszenia Ewangelii. Jest to zadanie skierowane przede wszystkim do dorosłych, ale potrzebne są w Kościele także entuzjazm oraz zaangażowanie młodzieży i dzieci. Jedną z form głoszenia Ewangelii jest przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Umiejętna formacja animatorów odpowiedzialnych za to przygotowanie oraz wprowadzenie skutecznego programu, jest częścią misji prorockiej (misji przepowiadania), którą ma realizować parafia.
     W imieniu Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, zapraszam na doroczne spotkanie formacyjne Księży Proboszczów naszej Diecezji. Odbędzie się ono 8 listopada w Auli Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży (ul. Sadowa 12 A) i będzie zawierało część formacyjną oraz część informacyjną, przygotowaną przez przedstawicieli Instytucji Centralnych Diecezji. Tematem wiodącym spotkania będzie przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Udział Księży Proboszczów w niniejszym spotkaniu jest obowiązkowy.

Program:
9.30 - przyjazd; kawa
10.00 - wprowadzenie w przesłanie Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2016/2017: „Idźcie i głoście” - dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego
10.15 - przedstawienie propozycji przygotowania do bierzmowania „Młodzi na progu”, jako integralnej części duszpasterstwa młodzieży parafii, ze szczególnym uwzględnieniem w jego realizacji roli i zadań proboszcza – Szkoła Nowej Ewangelizacji z Gliwic
11.30 - część informacyjna wydziałów Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej
12.10 - nabożeństwo „Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”
12.30 - zakończenie spotkania i posiłek

Zapraszając do udziału w spotkaniu Księży Proboszczów, informujemy równocześnie, że w tym samym dniu o godz. 16.00, w Centrum Edukacji Społecznej (CES) w budynku WSD w Łomży, odbędzie się spotkanie szkoleniowe dotyczące wspomnianego wyżej programu przygotowania do bierzmowania „Młodzi na progu”. Poprowadzą je członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji z Gliwic.
     Do udziału w tym spotkaniu zapraszamy księży odpowiedzialnych w parafiach za przygotowanie do bierzmowania wraz z animatorami i liderami świeckimi, alumnów naszego Seminarium i wszystkich chętnych.

Łomża, dnia 17 października 2016 r.
N. 2221/2016
                                                                                                + Tadeusz Bronakowski