czwartek, 12 styczeń 2017 09:00

Komunikat - Dzień Życia Konsekrowanego

w sprawie XXI Dnia Życia Konsekrowanego - 2 lutego 2017 r.

Do Przewielebnych Sióstr i Braci Konsekrowanych Diecezji Łomżyńskiej
Do Przewielebnych Księży Proboszczów!

W Święto Ofiarowania Pańskiego - w czwartek 2 lutego 2017 r. w Kościele Katolickim będzie obchodzony XXI Dzień Życia Konsekrowanego.
     W imieniu Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego zapra¬szamy wszystkie Osoby Życia Konsekrowanego do wspólnotowego przeżycia tego dnia w Kościele Łomżyńskim.
Porządek uroczystości:
   • godz.10.00 - Zawiązanie wspólnoty, (kawa) - Dom Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży (ul. Giełczyńska 20).
   • godz. 10.30 - Godzina Czytań i Adoracja Najświętszego Sakramentu - kaplica Domu Wspólnoty Kapłańskiej.
   • godz.10.45 - konferencja ascetyczna.
   • godz.12.00 - Msza św. koncelebrowana w katedrze łomżyńskiej pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskie¬go Janusza Stepnowskiego. Po Komunii św. odnowienie ślubów zakonnych.
   • po Mszy św. wspólny posiłek w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego.

Prosimy Księży Proboszczów o takie zorganizowanie zajęć w parafii (2.02.2017 r.), aby - jeśli to możliwe – wszystkie Osoby Konsekrowane mogły wziąć udział w spotkaniu organizowanym w Łomży. Zachęcamy także, by we wszystkich parafiach w tym dniu zaznaczyć obecność Osób Konsekrowanych w głoszonym Słowie Bożym i modlitwie.
     W oczekiwaniu na spotkanie

Łomża, dnia 11 stycznia 2017 r.
N. 44/2017

Ks. Krzysztof Chodkowski                                                         + Tadeusz Bronakowski
           Diecezjalny Referent                                                                 Wikariusz Generalny
ds. Instytutów Życia Konsekrowanego