środa, 26 kwiecień 2017 11:53

Komunikat - Tydzień Modlitw o Powołania do Służy w Kościele


KOMUNIKAT DUSZPASTERSTWA POWOŁAŃ

1. Zbliża się okres matur i czas podejmowania przez młodzież życiowych decyzji. Diecezjalne Duszpasterstwo Powołań zachęca osoby duchowne i świeckie, grupy modlitewne i Koła Żywego Różańca do zaangażowania modlitewnego w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego w naszej Diecezji, jak i w całym Kościele Powszechnym. Również zbliżające się nabożeństwa majowe niech będą okazją do modlitw w tej intencji.
2. W dniach 7-13 maja 2017 r. przypada Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Krajowe Duszpasterstwo Powołań przygotowało z tej okazji pomoce duszpasterskie, które już zostały przekazane do parafii - prosimy Przewielebnych Księży o wykorzystanie ich w pracy duszpasterskiej. Zaleca się przeprowadzenie katechez dzieciom i młodzieży w oparciu o przesłane materiały.
3. Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski w sobotę 13 maja br. w Katedrze Łomżyńskiej udzieli świeceń diakonatu, zaś w sobotę 27 maja br. święceń kapłańskich. Kandydatów do sakramentu święceń polecajmy Panu Bogu w modlitwach indywidualnych, rodzinnych i w modlitwach całej wspólnoty parafialnej.
4. Przypominamy, że w naszej diecezji istnieje Dzieło Wspierania Powołań Diecezji Łomżyńskiej. Celem Dzieła jest troska o powołania do kapłaństwa, zakonów i innych form życia konsekrowanego, duchowe towarzyszenie alumnom łomżyńskiego seminarium w drodze do sakramentu święceń, a także pogłębianie świadomości znaczenia świętego posługiwania w Kościele. Członkowie Dzieła zobowiązują się do systematycznej modlitwy za powołanych i o nowe powołania. Serdecznie zapraszam Przewielebnych Księży do przystąpienia do Dzieła Wspierania Powołań Diecezji Łomżyńskiej, a także o zainteresowanie tym Dziełem i zachętą do włączenia się w nie wiernych świeckich. Dnia 10 czerwca 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży odbędzie się VIII spotkanie wszystkich członków Dzieła. Szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym terminie. (Dodatkowe wiadomości na temat Dzieła znajdują się na stronie internetowej seminarium - www.wsd.lomza.pl).
5. Za wszelkie wsparcie duchowe i materialne okazywane przygotowującym się do kapłaństwa w naszym seminarium, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Łomża, dnia 26 kwietnia 2017 r.
N. 472/2017

          Ks. Robert Bączek                                                      Ks. Jacek Czaplicki
Odpowiedzialny za Diecezjalne                                     Przewodniczący Wydziału
     Duszpasterstwo Powołań                                           Duszpasterstwa Ogólnego
Czytany 920 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png