środa, 26 kwiecień 2017 11:56

Komunikat - "Kilometry dobra"

w sprawie Kwesty „KILOMETRY DOBRA”

Z inicjatywy Wolontariuszy Caritas Diecezji Łomżyńskiej po raz drugi włączyła się w kampanię „KILOMETRY DOBRA”. Głównym celem kampanii jest ogólnopolska akcja bicia rekordu Guinnessa w układaniu „kilometrów złotówek” na czynienie dobra, którym dla nas jest remont łazienek i pokoi w domkach letniskowych w ośrodku „CARITAS BLIŹNIM” na potrzeby wychowania i terapii społecznej dzieci i młodzieży. Domki letniskowe drewniane z lat 70-tych wymagają kapitalnego remontu w celu zapewnienia odpowiednich standardów wypoczynku w zakresie bezpieczeństwa i komfortu wypoczynku. Ośrodek „Caritas Bliźnim” jest jedną z placówek Caritas Diecezji Łomżyńskiej.
     Kwesta zostanie przeprowadzona w dniu 21.05.2017 r. przez Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas, którzy zgłoszą swój udział w parafiach. Kwesta odbędzie się w oparciu o pozwolenie nr 2017/745/OR.
     Uprzejmie zwracamy się z prośbą do Przewielebnych Księży Proboszczów o zaangażowanie się w Kwestę poprzez umożliwienie WOLONTARIUSZOM przeprowadzenia zbiórki na terenie parafii oraz przekazanie informacji o kweście pieniężnej dla wiernych.
     Jednocześnie, mając na uwadze fakt, że społeczność parafii włącza się w wiele podobnych akcji, i każda z nich jest równie ważna, prosimy, aby nie rezygnować z przeprowadzenia akcji ze względu na termin i dopasować go do terminarza parafii.

Uprzejmie prosimy Księży Proboszczów o przekazanie tej informacji wiernym w ogłoszeniach parafialnych w niedzielę 14 i 21 maja 2017 r. na wszystkich Mszach św.

Łomża, dnia 31 marca 2017 r.
N. 339/2017

+ Tadeusz Bronakowski