piątek, 08 wrzesień 2017 11:57

Pogrzeb Dzieci Utraconych - Kolno

DOTYCZĄCY POGRZEBU DZIECI UTRACONYCH

Drodzy Małżonkowie, Drodzy Rodzice!

Poronienie dziecka to problem, który dotyka dużą liczbę małżeństw. Nowelizacja ustawy o cmentarzach i grzebaniu zmarłych z dnia 20 stycznia 2007 r. podpisana przez Ministra Zdrowia umożliwiła rodzicom pochowanie każdego utraconego dziecka, niezależnie od czasu trwania ciąży.
   Niestety z różnych przyczyn – najczęściej z niewiedzy – liczni rodzice tego nie czynią. Dlatego Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, po rozwiązaniu różnych spraw i formalności, po rozmowach z lekarzami, władzami Miasta a przede wszystkim z rodzicami, doprowadziło do pierwszego w Kolnie Pogrzebu Dzieci Utraconych czyli zmarłych wskutek poronienia.
   Szczątki zmarłych Dzieci, po które z różnych przyczyn – najczęściej z niewiedzy – nikt się nie zgłosił do Szpitala Ogólnego w Kolnie, zostaną pochowane w Grobowcu, który powstał dzięki życzliwości i materialnej pomocy Burmistrza Miasta, na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Kolnie.
   Uroczystości odbędą się dnia 16 września 2017 r. o godzinie 10.00 w parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata przy ulicy Ks. Jana Grajewskiego 2 w Kolnie. Przewodniczył im będzie Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski.
   Zapraszamy na tę uroczystość Wszystkich, którzy chcą pożegnać zmarłe przed swoimi narodzinami Dzieci. Zapraszamy przede wszystkim Rodziców, którzy utracili Dziecko wcześniej i nie wiedzą co się stało z jego ciałem, z jego duszą...

Porządek uroczystości:
10:00 - Słowo wstępne Ks. dra Jacka Kotowskiego Duszpasterza Rodzin Diecezji Łomżyńskiej;
10:15 - "Nadzieja zbawienia dla dzieci zmarłych bez chrztu." – Słowo Ks. dra Roberta BĄCZEK wykładowcy WSD w Łomży;
10:30 - Wniesienie przez rodziców Urny z prochami Dzieci zmarłych wskutek poronienia; Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego;
11:30 – Przejazd z Urną na Cmentarz Komunalny przy ulicy Konstytucji 3 Maja do Grobu Dzieci Utraconych i złożenie Urny z prochami Dzieci w Grobie;

Łomża, dnia 8 września 2017 r.
N.1285/2017

ks. Jacek Kotowski