czwartek, 14 wrzesień 2017 10:19

Komunikat - Różaniec do granic

Komunikat dotyczący
inicjatywy modlitewnej „Różaniec do granic”

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień fatimskich. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieciom orędzie ocalenia: „Nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu Niepokalanemu Sercu i odmawiajcie Różaniec”.
     Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest inicjatywa modlitewna „Różaniec do granic”. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.
     Przedsięwzięcie, które zrodziło się oddolnie wśród osób świeckich, zostało przyjęte i zaakceptowane przez Konferencję Episkopatu Polski. Odbędzie się ono 7 października br., w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Tego dnia o jednej godzinie odmówimy cztery części Różańca.
     Prosimy księży i wiernych świeckich Diecezji Łomżyńskiej, aby włączyli się w tę inicjatywę. Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się na granice naszej Ojczyzny. Rodzimy niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach.
Prosimy Księży Proboszczów, aby w tym dniu zorganizowali w parafiach uroczyste Nabożeństwo Różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.
     Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz wspomniane materiały duszpasterskie, można znaleźć na stronie internetowej: www.rozaniecdogranic.pl.

Łomża, dnia 14 września 2017 r.
N. 1321/2017

Ks. Jacek Czaplicki