poniedziałek, 18 wrzesień 2017 11:32

Komunikat - "Iskra Miłosierdzia"


Komunikat dotyczący
Inicjatywy modlitewnej „Iskra Miłosierdzia”
28 września 2017 roku

     Już po raz dziesiąty w czwartek 28 września 2017 r., o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, na placach, rogach ulic i skrzyżowaniach miast, miejscowości i wsi, a także w innych miejscach publicznych, pojawią się poszczególne osoby i całe wspólny, aby pomodlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
     W tym roku intencje modlitwy są następujące:
- Za kapłanów, by pełnili wolę Bożą przekazaną przez Jezusa siostrze Faustynie: „Powiedz swoim kapłanom, że zatwardziali grzesznicy będą kruszyć się pod ich słowami, kiedy mówić będą o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłość moją, dam moc przedziwną i namaszczę ich słowa i porwą serca, do których przemawiać będą (Dz 1521).
- o pokój na świecie
- za Prezydenta i Rząd RP
     Każda parafia czy wspólnota może zgłosić swój udział w Inicjatywie poprzez stronę www.iskra.info.pl. Tam również można znaleźć pomoce ułatwiające przygotowanie modlitwy. Do publicznego odmawiania Koronki może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu dróg, placu czy ulicy i odmówić Koronkę indywidualnie lub w grupie osób.
     Prosimy Księży Proboszczów o zaproszenie do udziału w tej akcji swoich parafian, podczas Mszy św. w niedzielę 24 września br. oraz o podanie wykazu miejsc, w których taka modlitwa będzie się odbywać.

Łomża, dnia 18 września 2017 r.
N. 1334/2017

ks. Jacek Czaplicki
Przewodniczący
Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego
Czytany 625 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86 473 46 11
fax 86 473 46 31

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png