środa, 27 wrzesień 2017 11:03

Komunikat - Pielgrzymka Kolejarzy

Komunikat dotyczący
Ogólnopolskiej i Diecezjalnej Pielgrzymki Kolejarzy

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego i Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy informują, że 34. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy i ich rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4-5 listopada br. po hasłem: „W duchu dziękczynienia Bogu w blasku Maryjnych Jubileuszy w roku św. Brata Alberta”.
     Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 4 listopada br. o godz. 18.00 w Bazylice Jasnogórskiej, a zakończy w niedzielę 5 listopada br. o godz. 11.00 uroczystą Mszą św. na Szczycie Jasnogórskim, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.
     Do udziału w Pielgrzymce zapraszamy wszystkich pracowników kolei, emerytów i rencistów z rodzinami. Na Jasną Górę będzie można pojechać specjalnym pociągiem pielgrzymkowym relacji Białystok - Częstochowa Stradom, który będzie zatrzymywał się na stacjach znajdujących się na terenie Diecezji Łomżyńskiej.
     Diecezjalny Dzień Modlitw za kolejarzy odbędzie się w tym roku w I Niedzielę Adwentu - 3 grudnia br. o godz. 12.00, w parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski.
     Zwracamy się z prośbą do Księży Proboszczów, aby powyższą informacje przekazali wiernym podczas ogłoszeń parafialnych w niedziele 15 i 22 października br. i zachęcili ich do udziału w uroczystościach kolejarskich.

Łomża, dnia 27 września 2017 r.
N. 1375/2017

Ks. Jan Mrowca                                                      Ks. Jacek Czaplicki
Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy                                     Przewodniczący
                                                                         Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego