czwartek, 05 październik 2017 12:59

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY
PIELGRZYMKI MATURZYSTÓW DIECEZJI ŁOMŻYŃSKIEJ
NA JASNĄ GÓRĘ

Wydział Nauczania i Wychowania Katolickiego oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież, dyrekcje szkół, nauczycieli, wychowawców i katechetów z terenu naszej Diecezji do udziału w dorocznej pielgrzymce na Jasną Górę. W czasie pielgrzymki powierzajmy Bogu, przez wstawiennictwo Czarnej Madonny, sprawy szkoły, a w szczególności maturzystów, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości.

Młodzież pielgrzymuje na Jasną Górę według następującego porządku:

I tura - 20 października 2017 r. (piątek) - dekanaty: Jedwabne, Kadzidło, Kobylin, Kolno, Krasnosielc, Myszyniec, Ostrołęka św. Antoniego, Ostrołęka Nawiedzenia NMP, Rzekuń, Piątnica, Zambrów.

PROGRAM:
godz. 14.45 - nawiedzenie kaplicy Cudownego Obrazu
godz. 15.00 - katecheza w bazylice ks. Krzysztof Augustyn
     śpiew - II LO Ostrołęka, pw. Nawiedzenia NMP
godz. 16.30 - Droga Krzyżowa na wałach
     śpiew i rozważania - I LO Ostrołęka, pw. Nawiedzenia NMP
     prowadzenie i asysta (krzyż i świece) - I LO Ostrołęka, pw. Nawiedzenia NMP
godz. 18.00 - Nabożeństwo Pojednania - ks. Krzysztof Augustyn
     śpiew - ZSZ nr 4 Ostrołęka, pw. św. Antoniego
godz. 19.00 - Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bp. Tadeusza Bronakowskiego
     Liturgia Słowa (czytanie, psalm, modlitwa wiernych), asysta liturgiczna, komentarze,
     procesja z darami - ZSZ nr 4 Ostrołęka, pw. św. Antoniego
     śpiew - II LO Ostrołęka, pw. Nawiedzenia NMP

II tura - 27 października 2017 r. (piątek) - dekanaty: Chorzele, Czyżew, Grajewo, Łapy, Łomża św. Michała Archanioła, Ostrów Maz. Wniebowzięcia NMP, Różan, Szczuczyn, Wysokie Maz., Wyszków.

PROGRAM:
godz. 14.45 - nawiedzenie kaplicy Cudownego Obrazu
godz. 15.00 - katecheza w bazylice ks. Krzysztof Augustyn
godz. 16.30 - Droga Krzyżowa na wałach
     prowadzenie i asysta (Krzyż i świece) - ZSWiO Łomża, pw. św. Michała Archanioła w Łomży
     rozważania, śpiew - I LO Łomża, pw. św. Michała Archanioła w Łomży
godz. 18.00 - Nabożeństwo Pojednania - ks. Krzysztof Augustyn
godz. 19.00 - Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bp. Stanisława Stefanka
     Liturgia Słowa, asysta liturgiczna, (czytanie, psalm) - LO Ostrów Maz., pw. Wniebowzięcia NMP
     komentarze - ZS nr 2, Ostrów Maz., pw. Wniebowzięcia NMP
     procesja z darami - ZS nr 1, Ostrów Maz., pw. Wniebowzięcia NMP
     śpiew - LO Ostrów Maz., Ostrów Maz., pw. Wniebowzięcia NMP

Przypominamy również, że warto wcześniej przygotować młodzież do wyjazdu na Jasną Górę poprzez specjalną katechezę, poświęconą historii i znaczeniu jasnogórskiego sanktuarium, oraz przybliżyć program jej przebiegu. Jak każdego roku młodzież składa ofiarę na dar ołtarza (1 zł od osoby) oraz na pamiątkowy krzyżyk z rzemykiem (7 zł). Zgłoszenia do udziału w Pielgrzymce oraz zamówienia na znaczki przyjmowane są w Wydziale Nauczania i Wychowania Katolickiego.
     Zwracamy się z prośbą do Dyrekcji poszczególnych szkół o przywiezienie ze sobą na Jasną Górę sztandaru, który znajdzie się na prezbiterium Bazyliki Jasnogórskiej w czasie Mszy św.

Łomża, dnia 5 października 2017 r.
N. 1416/2017

Ks. Zbigniew Pyskło                                                               + Tadeusz Bronakowski
Przewodniczący Wydziału                                                          Wikariusz Generalny
Nauczania i Wychowania Katolickiego