piątek, 10 listopad 2017 12:07

Spotkania dla narzeczonych

DOTYCZĄCY SPOTKAŃ DLA NARZECZONYCH

(WEDŁUG NOWEGO PROGRAMU PRZYGOTOWANIA
DO MAŁŻEŃSTWA I ŻYCIA W RODZINIE W DIECEZJI ŁOMŻYŃSKIEJ)
(do odczytania w ogłoszeniach w niedzielę 12 listopada 2017 r.)

Wszystkim narzeczonym przygotowującym się do sakramentu małżeństwa przypominamy, że w myśl nowego programu przygotowania do małżeństwa, zobowiązani są oni do odbycia tzw. spotkań dla narzeczonych. Spotkania te obejmują: warsztaty, dzień skupienia oraz spotkania w poradni życia rodzinnego. Można je zrealizować na trzy sposoby: 1) w dekanacie, 2) w ramach Studium Życia Rodzinnego, 3) w formie weekendowej w domach rekolekcyjnych diecezji.

Najbliższe spotkania dla narzeczonych w dekanatach odbędą się:
- w Łomży, w parafii pw. Krzyża Świętego, przez kolejnych 5 sobót, począwszy od 18 listopada; początek pierwszego spotkania godz. 19:00.
- w Zambrowie, w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, przez kolejnych 5 sobót, począwszy od 18 listopada, początek pierwszego spotkania o godz. 19:00.
- w Ostrołęce, w parafii pw. św. Antoniego, przez kolejnych 5 niedziel, począwszy od 19 listopada, początek pierwszego spotkania godz. 17:00.
- w Wyszkowie, w parafii pw. Świętej Rodziny, przez kolejnych 5 niedziel, począwszy od 19 listopada, początek pierwszego spotkania godz. 15:00.

Zgłoszenia, terminy spotkań dla narzeczonych, jak i informacje dotyczące nowego programu, znajdują się na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl
     Prosimy o nieodkładanie przygotowania do małżeństwa na ostatnią chwilę.
     Jeśli narzeczonym, z poważnych względów, nie pasuje żadna forma bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa obowiązująca w Diecezji Łomżyńskiej, mogą przygotować się w innej diecezji.
     Jednocześnie przypominamy, ze tzw. Kurs przedmałżeński, który odbywa się w ramach katechezy w ostatniej klasie szkoły średniej, nadal obowiązuje, a jego ukończenie jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia bezpośredniego etapu przygotowania do małżeństwa.
Księżom Dziekanom przypominamy, że do końca listopada Wydział Duszpasterstwa Rodzin oczekuje na informacje dotyczące terminów i ilości spotkań dla narzeczonych odbywających się w dekanatach w 2018 roku.

Łomża, dnia 10 listopada 2017 r.
N. 1557/2017

Ks. Jacek Kotowski