poniedziałek, 08 styczeń 2018 11:48

Komunikat dotyczący Szkoły Nowej Ewangelizacji THEOFOROS


Komunikat dotyczący
Szkoły Nowej Ewangelizacji „Theoforos”

     Wydział Duszpaterstwa Ogólnego informuje, że w Diecezji Łomżyńskiej działa Szkoła Nowej Ewangelizacji (SNE) wspólnoty „Theoforos”. Została ona powołana przez Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego 19 sierpnia 2015 roku. W swoim działaniu opiera się o metodologię Szkoły Ewangelizacji Świętego Andrzeja (SESA), założonej w Meksyku przez Jose Prado Floresa.
     Formacja w Szkole Nowej Ewangelizacji obejmuje 21 kursów i kilka tzw. propozycji opcjonalnych. Chdzi też o wszechstronne uformowanie liderów, którzy mogą posługiwać we wspólnotach parafialnych. Kursy adresowane są do osób dorosłych. Kursem inaugurującym formację w Szkole jest „Kurs Nowe Życie”. Każda parafia lub wspólnota może „zamówić” każdy z 21 kursów wprost u odpowiedzialnych „Theoforos”. I poprzez to może on odbyć się na jej terenie. Prowadzący Szkołę mogą również udzielić pomocy w poprowadzeniu w parafii formacji osób, które biorą udział w kursach.
     W dniach od 26 do 28 stycznia 2018 roku odbędzie się w Ośrodku Caritas w Łomży (ul Rybaki 1) „Kurs Nowe Życie”. Szkoła proponuje też atrakcyjny w formie i treści „Kurs Eureka”. Adresowany on jest przede wszystkim do kandydatów do sakramentu bierzmowania. Doświadczenie i opinie duszpasterzy pokazują, że praca z młodzieżą po taki kursie jest bardziej owocna. Coraz bardziej zakorzenia się również w naszej diecezji, prowadzony przz Szkołę Nowej Ewangelizacji „Kurs Alpha”.
     Na chwilę obecną Katolickie Stowarzyszenie "Theoforos" działa w Łomży, Ostrołęce i Wyszkowie. W imieniu osób odpowiedzialnych, Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, zaprasza księży proboszczów do współpracy z samym Stowarzyszeniem, jak też ze Szkołą Nowej Ewangelizacji. Osoba kontaktowa to ks. Jacek Dąbrowski, nr tel. 888388825, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
     Więcej informacji na stronach internetowych: http://snelomza.theoforos.pl, http://alphalomza.theoforos.pl, http://ostroleka.theoforos.pl, http://lomza.theoforos.pl.

Łomża, dnia 8 stycznia 2018 r.
N. 18/2018

Ks. Jacek Czaplicki
Przewodniczący
Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego
Czytany 984 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png