czwartek, 11 styczeń 2018 08:47

Rekolekcje powołaniowe - WSD Łomża

Zaproszenie na rekolekcje dla młodzieży męskiej
WSD Łomża

Księże Proboszczu!
     Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży, jak co roku w czasie ferii zimowych, organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej (pomaturalnej, szkół średnich i gimnazjalnej). Ich celem jest pogłębienie relacji z Bogiem, oraz pomoc w rozpoznawaniu życiowego powołania. Tegoroczne rekolekcje odbędą się w gmachu naszego Seminarium w dniach 26.01.2018 r. (piątek - zjazd do godz. 18.00) - 28.01.2018 r. (niedziela - zakończenie rekolekcji ok. godz. 17.00).
     Młodzież, pragnąca przeżyć proponowaną formę rekolekcji, winna dokonać zgłoszenia (indywidulanie, bądź przez duszpasterza, czy katechetę) najpóźniej do 25.01.2018 r. na adres:
Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży (rekolekcje młodzieżowe)
Plac Papieża Jana Pawła II, nr 1; 18-400 Łomża
lub na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., czy tel. 606318210
     Uprzejmie prosimy o przekazanie powyższej informacji wiernym w ogłoszeniach parafialnych, a także katechetom szkół średnich i gimnazjów, aby zapoznać z nią zainteresowaną młodzież. Osoby zgłaszające się na rekolekcje powinny wcześniej otrzymać aprobatę swego duszpasterza lub katechety. Kosz uczestnictwa w rekolekcjach wynosi 50 zł. (przy trudnościach finansowych koszty pokryje Seminarium). Przyjeżdżając na rekolekcje należy zabrać ze sobą: Pismo Święte, różaniec, notatnik, śpiwór i rzeczy osobiste.
 Z pamięcią modlitewną
Ks. Jarosław Kotowski
Rektor Wyższego Seminarium Duchownego

Ks. Robert Bączek
Ojciec Duchowny Seminarium
Łomża, dnia 9 stycznia 2018 r.

Drogi Młody Przyjacielu!
     Codziennie zadajesz sobie wiele pytań. Nad niektórymi długo się zastanawiasz. Szczególnie ważne są pytania dotyczące istoty Twojego życia: Kim jesteś? Kim dla Ciebie jest Bóg? Co będziesz robił w przyszłości?... Znalezienie natychmiastowej odpowiedzi nie jest łatwe... Bóg, który kocha nas ponad wszystko pragnie, abyśmy odkrywając Go w swoim życiu mieli odwagę zaufać Mu, iść za Nim i w swoim życiu wiernie wypełnić wszystko to, do czego nas powołuje.
     Pomocą w uzyskiwaniu odpowiedzi na pytania, które najczęściej sobie stawiamy, w odnowieniu i pogłębieniu więzi z Bogiem, a także w odczytywaniu życiowej drogi, mogą być dla Ciebie rekolekcje organizowane w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Jeżeli jesteś zainteresowany, zgłoś się do miejscowego księdza lub prowadzącego katechezę...

Informacje organizacyjne:
1. Rekolekcje przeznaczone są tylko dla młodzieży męskiej pomaturalnej, szkół średnich i gimnazjalnej.
2. Rozpoczęcie rekolekcji: 26.01.2018 r. (piątek - zjazd do godz. 18.00), zaś zakończenie: 28.01.2018 r. (niedziela - ok. godz. 17.00).
3. Na rekolekcje należy zabrać ze sobą: Pismo Święte, różaniec, notatnik, śpiwór i rzeczy osobiste.
4. Opłata za pobyt w Seminarium wynosi 50 zł; przy trudnościach finansowych koszty pokryje Seminarium.
5. Zgłoszenia prosimy kierować do 25.01.2018 r. na adres:
Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży (rekolekcje młodzieżowe)
Plac Papieża Jana Pawła II, nr 1; 18-400 Łomża
(W zgłoszeniu podaj: Imię i Nazwisko, datę urodzenia, parafię pochodzenia, szkołę, do której chodzisz oraz klasę, a także weź ze sobą opinię katechety lub księdza; opinię można też przesłać drogą telefoniczną lub e-mailem).

W łączności modlitewnej przed Panem
Ks. Robert Bączek
Odpowiedzialny za duszpasterstwo powołaniowe

Alumni Kola powołaniowego

Łomża, dnia 9 stycznia 2018 r.