czwartek, 15 luty 2018 12:11

Debata walentynkowa 2018 - Łomża

dotyczący "Debaty walentynkowej 2018" w Łomży
„Sex przed ślubem: bomba czy niewypał?”

Jan Paweł II w wywiadzie udzielonym Vittorio Messoriemu mówił, „iż trzeba młodych przygotować do małżeństwa, trzeba ich uczyć miłości. Miłość nie jest do wyuczenia, a równocześnie nic nie jest tak bardzo do wyuczenia, jak miłość! Młodzi w gruncie rzeczy szukają zawsze pięknej miłości, chcą, ażeby ich miłość była piękna, wyjątkowa. Jeśli ulegają swoim słabościom, jeżeli idą za wszystkim, co można nazwać „zgorszeniem współczesnego świata”, a jest ono niestety bardzo rozpowszechnione, to w głębi serca pragną pięknej i czystej miłości”. Jako młody ksiądz, obejmując opiekę nad Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w Niegowici, Karol Wojtyła organizował spotkania przygotowujące do małżeństwa, które obejmowały również wykłady z pedagogiki i etyki małżeńskiej. Swoistą kontynuacją owego dziedzictwa naszego stowarzyszenia i nauczania Jana Pawła II - w ramach tzw. „pedagogii towarzyszenia” - są organizowane obecnie „Debaty Walentynkowe”, poświęcone wychowaniu młodych do czystej, wymagającej miłości.
     Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej zaprasza w imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na tegoroczną debatę, która odbędzie się 19 lutego (poniedziałek) o godz. 19.00, w auli Szkół Katolickich w Łomży przy ul. Sadowej 12A. Wśród prelegentów wystąpią: ks. dr Michał Cherubin - teolog moralista, dr Anna Czyżkowska - psycholog, dr Michał Zembrzuski - filozof. Świadectwo czystej miłości złożą Zuzanna i Łukasz, którzy od dwóch lat noszą obrączkę czystości bł. Karoliny jako znak pięknej, czystej miłości. Debatę poprowadzi dziennikarka radiowa Dorota Sokołowska.
     Zwracamy się do Księży Proboszczów z prośbą, aby zaproszenie na tegoroczną debatę walentynkową odczytali w ramach ogłoszeń duszpasterskich, w niedzielę 18 lutego br., zachęcając młodzież do wzięcia w niej udziału.

Łomża, dnia 15 lutego 2018 r.
N.142/2018

Ks. Robert Śliwowski                                                    + Tadeusz Bronakowski
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży                                          Wikariusz Generalny