piątek, 16 luty 2018 17:42

Dzień skupienia dla organistów

dotyczący Wielkopostnego Dnia Skupienia
organistów, muzyków kościelnych Diecezji Łomżyńskiej

Łomżyńska Kuria Diecezjalna oraz Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży serdecznie zaprasza wszystkich organistów, muzyków kościelnych Diecezji Łomżyńskiej na Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 24 lutego 2018 roku, w siedzibie DIMK-u w Łomży (budynek WSD).

Program:
9.15 Nabożeństwo pokutne z konferencją, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania - ks. Paweł Nocko – liturgista, egzorcysta - Katedra Łomżyńska
10.00 Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Janusza Stepnowskiego -
Katedra Łomżyńska
11.00 Koncert organowy
11.45 Słowo powitania – ks. Kazimierz Ostrowski - Dyrektor DIMK w Łomży
12.00 Wykład: „Inspiracje religijne w muzyce organowej i chóralnej Mariana Sawy” – mgr Marietta Kruzel-Sosnowska – wieloletni wykładowca Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, prezes Towarzystwa im. Mariana Sawy
13.00 Komunikaty Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Łomży
13.30 Poczęstunek

W duchu odpowiedzialności za formację duchowo-muzyczną organistów Diecezji Łomżyńskiej uprzejmie prosimy wszystkich organistów o obowiązkowe przybycie do Łomży, oraz potwierdzenie swojej obecności drogą elektroniczną e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
   W przypadku nieobecności należy dostarczyć pisemne usprawiedliwienie do sekretariatu DIMK w Łomży. Lista uczestników Wielkopostnego Dnia Skupienia zostanie podana do wiadomości Biskupa Łomżyńskiego.

Uprzejmie prosimy Czcigodnych Księży Proboszczów o umożliwienie organistom uczestniczenia w Wielkopostnym Dniu Skupienia.

W oczekiwaniu na spotkanie.

Łomża, dnia 16 lutego 2018 r.
N. 148/2018

ks. Kazimierz Ostrowski