poniedziałek, 05 marzec 2018 11:37

Komunikat dotyczący
Ogólnopolskiego Spotkania Apostolatu Margaretka
oraz Wspólnot Osób Modlących się za Kapłanów

W tym roku mija 100. rocznica święceń kapłańskich św. Maksymiliana Marii Kolbego. O. Maksymilian przyjął święcenia w kościele pw. S. Andrea della Valle w Rzymie, a następnie odprawił pierwszą Mszę św. w kościele pw. S. Andrea delle Fratte.
     Z tej racji oo. Franciszkanie zapraszają do Niepokalanowa, w sobotę 28 kwietnia 2018 roku, na pierwsze spotkanie Krajowego Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot Osób Modlących się za kapłanów.

Program:
9.00 – powitanie, zawiązanie wspólnoty, Różaniec za kapłanów, konferencja
11.00 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa Rafała Markowskiego, zawierzenie wspólnot, apostolatów i grup modlitewnych Maryi Niepokalanej
12.30 – Oratorium maryjno – kolbiańskie, przerwa na posiłek
15.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, świadectwo Andrzeja Moszczyńskiego , prezentacja książki „Cuda św. Maksymiliana”
17.00 – projekcja filmu „Dwie korony”, spotkanie z p. Adamem Woronowiczem – odtwórcą roli św. Maksymiliana, przerwa na posiłek
20.00 – wieczór uwielbienia, dziękczynnie za sakrament kapłaństwa
22.00 – Eucharystia w intencji kapłanów

Zwracamy się z prośbą do Księży Proboszczów, aby poinformowali o tym wydarzeniu osoby praktykujące modlitwę za kapłanów oraz członków grup modlitewnych. Grupy, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu, proszone są o wcześniejsze skontaktowanie się z organizatorami na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu: 46.8642131.
     Ponadto do komunikatu załączamy okolicznościowy plakat, ulotki: Niepokalana dzisiaj, Margaretka oraz reprint obrazka prymicyjnego św. Maksymiliana z modlitwą za kapłanów.

Łomża, dnia 5 marca 2018 r.
N. 234/2018

Ks. Jacek Czaplicki