piątek, 23 marzec 2018 11:42

Zaproszenie Kapłanów na Wielki Czwartek 2018

Drodzy Bracia w Kapłaństwie,

Serdecznie zapraszam każdego z Was do wspólnego sprawowania Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek, w Katedrze Łomżyńskiej św. Michała Archanioła o godz.10:00. Kwadrans wcześniej, o godz. 9.45 wspólnie odmówimy modlitwę z Liturgii Godzin - modlitwę przedpołudniową (tekst modlitwy będzie przygotowany).
     Podczas uroczystej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia złożone w dniu święceń i rozważając jak wielkiej godności dostąpiliśmy w Kościele, dziękować będziemy Bogu za Sakramenty Kapłaństwa i Eucharystii.
     Po zakończonej modlitwie zapraszam na ciepły posiłek do Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, gdzie wręczę dokumenty nowo odznaczonym kapłanom oraz złożymy sobie świąteczne życzenia.
     Do udziału w liturgii Mszy Krzyżma zapraszam również liturgiczną służbę ołtarza.
     Boża łaska, Chrystusowy pokój oraz moje błogosławieństwo niech towarzyszą Wam i wiernym naszej Diecezji, na czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy.

+ Janusz Stepnowski
                                                                                                Biskup Łomżyński
Łomża, dnia 22 marca 2018 r.
N. 292/B/2018