piątek, 06 kwiecień 2018 13:26

Tydzień Biblijny

                                                                                                           Komunikat X Tydzień Biblijny (15 – 21 IV 2018)

  W dniach 15 – 21 IV 2018 r. będziemy przeżywać w Polsce X Tydzień Biblijny, któremu będzie towarzyszyć hasło: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22). Do parafii zostały przekazane materiały na ten tydzień, zawarte w zeszycie: „Przegląd Biblijny nr 10”. Znajdują się tam różne sugestie i propozycje do wykorzystania w trakcie liturgii, na katechezie czy podczas spotkań grup formacyjnych. Do zeszytu jest również dołączona płyta z nagranymi materiałami oraz plakat. Jednocześnie niedziela rozpoczynająca Tydzień Biblijny (15 IV) będzie również Drugim Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. W szczególny sposób księgą, która będzie przedmiotem refleksji w tym dniu, będzie List św. Pawła do Rzymian. W związku z tym w przekazanych materiałach znajduje się propozycja specjalnego formularza uroczystego czytania Pisma Świętego na początku Mszy św. w tym dniu. Zachęcam Księży Proboszczów do zapoznania się z tymi materiałami i do ich wykorzystania w III niedzielę wielkanocną. Księża również otrzymali kartki z wypisanymi siglami tekstów Listu do Rzymian z odpowiednio dobranym tekstem z Księgi Przysłów. Założeniem jest, by kartki te odpowiednio pociąć i przekazać wiernym – z odpowiednim wyjaśnieniem i zachętą – podczas niedzielnej Mszy św., aby te wybrane teksty były przedmiotem osobistej refleksji w ciągu roku. Dodatkowo zostały też przekazane plakaty dla każdej parafii, informujące o tym dniu. Również w pakiecie na Tydzień Biblijny do każdej parafii została przekazana książka: „Polska miłością wskrzeszona. Biblia – Kultura – Niepodległość”, która to pozycja może służyć podpowiedzią co do przygotowania różnych inicjatyw w naszych parafiach w roku 100-lecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny.
  Proszę Czcigodnych Duszpasterzy o zapoznanie z materiałami przygotowanymi na X Tydzień Biblijny i Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i o podjęcie starań, by ten czas został dobrze wykorzystany w naszych parafiach, w katechezie oraz spotkaniach grup formacyjnych.

Łomża, 6 kwietnia 2018 r. N.352/2018
Ks. Jan Krupka
Moderator Diecezjalny Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II
Czytany 781 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png