wtorek, 10 kwiecień 2018 11:39

Komunikat Duszpasterstwa Powołań

KOMUNIKAT DUSZPASTERSTWA POWOŁAŃ

1. Zbliża się okres matur i czas podejmowania przez młodzież życiowych decyzji. Diecezjalne Duszpasterstwo Powołań zachęca osoby duchowne i świeckie, grupy modlitewne i Koła Żywego Różańca do zaangażowania modlitewnego w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego w naszej Diecezji, jak i w całym Kościele Powszechnym. Również zbliżające się nabożeństwa majowe niech będą okazją do modlitw w tej intencji.
2. W dniach 22-28 kwietnia 2018 r. przypada Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Krajowe Duszpasterstwo Powołań przygotowało z tej okazji pomoce duszpasterskie, które zostały przekazane już do parafii - prosimy Przewielebnych Księży o wykorzystanie ich w pracy duszpasterskiej. Zaleca się przeprowadzenie katechez dzieciom i młodzieży w oparciu o przesłane materiały.
3. Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski w sobotę 12 maja br. w Katedrze Łomżyńskiej udzieli świeceń diakonatu, zaś w sobotę 26 maja br. święceń kapłańskich. Kandydatów do sakramentu święceń polecajmy Panu Bogu w modlitwach indywidualnych, rodzinnych i w modlitwach całej wspólnoty parafialnej.
4. Przypominamy, że w naszej diecezji istnieje Dzieło Wspierania Powołań Diecezji Łomżyńskiej. Celem Dzieła jest troska o powołania do kapłaństwa, zakonów i innych form życia konsekrowanego, duchowe towarzyszenie alumnom łomżyńskiego seminarium w drodze do sakramentu święceń, a także pogłębianie świadomości znaczenia świętego posługiwania w Kościele. Członkowie Dzieła zobowiązują się do systematycznej modlitwy za powołanych i o nowe powołania. Serdecznie zapraszam Przewielebnych Księży do przystąpienia do Dzieła Wspierania Powołań Diecezji Łomżyńskiej, a także o zainteresowanie tym Dziełem i zachętą do włączenia się w nie wiernych świeckich. Dnia 9 czerwca 2018 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży odbędzie się IX spotkanie wszystkich członków Dzieła. Szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym terminie. (Dodatkowe wiadomości na temat Dzieła znajdują się na stronie internetowej seminarium - www.wsd.lomza.pl).
5. Za wszelkie wsparcie duchowe i materialne okazywane przygotowującym się do kapłaństwa w naszym seminarium, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Łomża, dnia 9 kwietnia 2018 r.
N. 354/2018

Ks. Robert Bączek                                                           Ks. Jacek Czaplicki
Odpowiedzialny za Diecezjalne                                   Przewodniczący Wydziału
Duszpasterstwo Powołań                                               Duszpasterstwa Ogólnego