środa, 18 kwiecień 2018 10:57

Przewielebni Kapłani,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Diecezjanie

Z żalem i nadzieją Życia Wiecznego z Chrystusem informuję, że we wtorek, dnia 17 kwietnia 2018 roku zginął śmiercią tragiczną w wypadku drogowym, śp. ks. prał. Jan Wróblewski (68 lat życia, 43 lata Kapłaństwa), Kapłan emeryt diecezji ełckiej, były proboszcz i budowniczy kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Augustowie i były proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie.

Program uroczystości pogrzebowych będzie następujący:
19 kwietnia ( czwartek)
godz. 17:00 - wystawienie trumny z ciałem śp. Ks. prał. Jana Wróblewskiego w Bazylice pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie
godz. 18:00 – Msza Święta żałobna pod przewodnictwem Ks. infułata Antoniego Kochańskiego
20 kwietnia (piątek)
godz. 11:00 – Msza święta pogrzebowa w Bazylice pw. NSJ w Augustowie pod przewodnictwem. J. E. Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego

Zachęcam do modlitwy za śp. ks. prał. Jana Wróblewskiego i Jego najbliższych,
a wszystkich dysponujących czasem zapraszam do udziału w uroczystościach pogrzebowych Zmarłego Kapłana.

Księża proszeni są o zabranie własnych szat liturgicznych.

Requiescat in pace

Ks. Marcin Maczan
Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Ełku

Ełk, dnia 18 kwietnia 2018 r.