piątek, 20 kwiecień 2018 15:53

Zawiadomienie o śmierci Kapłana Diecezji Łomżyńskiej
Śp. Księdza Prałata Ferdynanda Jana Gryszki

Ksiądz Prałat Ferdynand Jan Gryszko
Odszedł do Pana w dniu 20 kwietnia 2018 r.
w wieku 73 lat, w kapłaństwie 48 lat
emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej
długoletni proboszcz i budowniczy kościoła parafialnego
pw. Bożego Ciała w Łomży

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

- dnia 24 kwietnia br. (wtorek), godz. 12.00 - Msza św. żałobna w intencji zmarłego Kapłana w Kaplicy Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży dla mieszkańców Domu oraz Księży, którzy nie będą mogli wziąć udziału w głównych uroczystościach pogrzebowych; po Mszy św. przewiezienie ciała zmarłego Kapłana do kościoła parafialnego pw. Bożego Ciała w Łomży gdzie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. żałobna a po niej nastąpi modlitewne czuwanie;

- dnia 25 kwietnia br. (środa), godz. 8.00 wystawienie trumny z ciałem w kościele parafialnym pw. Bożego Ciała w Łomży, następnie o godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego; po Mszy św. przewiezienie ciała zmarłego Kapłana do Moniek (Archidiecezja Białostocka); o godz. 15.00 ciało śp. Księdza Prałata Ferdynanda Jana Gryszki zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Mońkach.

Śp. Księdza Prałata Ferdynanda Jana Gryszkę polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o udział w uroczystościach pogrzebowych, a także o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...”

Ks. Artur Szurawski
Kanclerz Kurii