środa, 13 czerwiec 2018 12:03

Warsztaty Liturgiczno - Muzyczne 2018

Komunikat dotyczący
25. Warsztatów Liturgiczno – Muzycznych Diecezji Łomżyńskiej
Polana - Bieszczady, 4 - 14 lipca 2018 r.

Już po raz 25 zapraszamy do udziału w Diecezjalnych Warsztatach Liturgiczno – Muzycznych, które odbędą się w dniach od 4 - 14 lipca 2018 roku w Polanie w Bieszczadach, pod hasłem „Wolność”. Będą one prowadzone przez znanych muzyków i kompozytorów: Olę Ptaszyńską Warszawa/Grajewo oraz Jakuba Tomalaka z Kalisza. Warsztaty są okazją do doskonalenia umiejętności muzycznych, wiedzy liturgicznej oraz poszerzenia repertuaru muzyczno – liturgicznego, przydatnego podczas celebracji liturgicznych.
     Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy młodzież, organistów, osoby prowadzące zespoły i schole parafialne, alumnów WSD oraz kapłanów. W programie znajduje się formacja duchowa muzyków liturgicznych (modlitwa uwielbienia, Liturgia Godzin), czerpanie ze skarbca tradycji oraz poznawanie współczesnej muzyki liturgicznej, doskonalenie warsztatu muzyczno – wokalnego, integracja formacji muzycznych i śpiewaczych, spotkania w grupach i z ciekawymi ludźmi, wyprawy w góry oraz kąpiel w Solinie.
     Uczestnik chcący wziąć udział w Warsztatach musi wypełnić i przesłać drogą mailową swoje zgłoszenie, wypełnić kartę zdrowia i dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 150 zł. Formularze karty zdrowia znajdują się na stronie internetowej: www.wlm.lomza.pl. Można zgłaszać się także pod numer tel. 668219409 (ks. Rafał Wiliński).

Łomża, dnia 13 czerwca 2018 r.
N. 732/2018

ks. Jacek Czaplicki