piątek, 24 sierpień 2018 12:26

Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie

Komunikat Wydziału Duszpasterstwa Rodzin
Dotyczący IX Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie
W dniach 22 – 26 sierpnia 2018 r.

W dniach 22 – 24 sierpnia br. odbywa się w stolicy Irlandii, w Dublinie, IX Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem „Ewangelia rodziny: radość dla świata”, w którym uczestniczą przedstawiciele ze 116 krajów świata, w tym około tysiąca osób z Polski, na czele z biskupem Wiesławem Śmiglem Przewodniczącym Rady ds. Rodziny KEP.
  Uczestnicy Światowego Spotkania dyskutują nad sytuacją rodziny i stojącymi przed nią wyzwaniami we współczesnym świecie, świętują w radosnej atmosferze podczas Festiwalu Rodzin przy muzyce, śpiewie i tańcu oraz modlą się i chwalą Boga podczas liturgii i nabożeństw. Mszy św. w niedzielę 26 sierpnia, przewodniczył będzie Ojciec Święty Franciszek.

Zachęcamy Przewielebnych Księży do modlitwy w swoich parafiach w intencji IX Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie oraz do dodania do modlitwy powszechnej, podczas każdej Mszy św. w najbliższą niedzielę tj. 26 sierpnia br. w Uroczystość NMP Częstochowskiej, okolicznościowego wezwania w intencji małżeństw i rodzin uczestniczących w Spotkaniu, a przede wszystkim w intencji rodzin naszej diecezji.

Łomża, dnia 24 sierpnia 2018 r.
N.1179/2018

Ks. Jacek Kotowski