czwartek, 13 wrzesień 2018 09:00

Konferencja „Alpha” Łomża, 29 września 2018 r.

Komunikat dotyczący
zaproszenia do udziału w Konferencji „Alpha”
Łomża, 29 września 2018 r.
       Od 15 lat inicjatywa ewangelizacyjna „Alpha” organizuje swoje rekolekcje w Diecezji Łomżyńskiej, stając się popularną metodą ewangelizacji. Jawi się również jako odpowiedź na poszukiwanie ożywienia wiary i miejsca Pana Boga w życiu współczesnego człowieka.
Tak zwane „Kursy Alpha” prowadzone są w naszej Diecezji dla różnych grup wiekowych i w różnych miejscach. Są one adresowane zarówno do dorosłych jak też do młodych, także w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Podczas ich trwania poruszane są następujące tematy: „Czy jest w życiu coś więcej?”, „ Kim jest Jezus?”, „Dlaczego Jezus umarł?”, Dlaczego i jak się modlić?”, „Jak najpełniej przeżyć życie?”, „Kim jest Duch Święty?”. Kurs prowadzony jest także w zakładach karnych w Przytułach i Czerwonym Borze.
       W środowisku „Alpha” powstał również projekt Kursu Małżeńskiego będącego propozycją dla małżeństw pragnących rozwijać swoje wzajemne relacje. W naszej Diecezji prowadzony jest on przez Kościół Domowy, pod nazwą „Randka Małżeńska”. W czasie tego kursu porusza się kwestie budowania relacji, rozwiązywania konfliktów małżeńskich, komunikacji małżeńskiej czy okazywania miłości.
       W związku z tym Wspólnota Theoforos wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego pragnie zaprosić wszystkich prowadzących Kursy Alpha, Kurs Małżeński i tych, którzy są zainteresowani ich poprowadzeniem na Konferencję Alpha. Odbędzie się ona 29 września 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w budynku Wyższego Seminarium w Łomży (Plac Papieża Jana Pawła II nr 1). Konferencja adresowana jest do następujących grup:

1. Do tych, którzy już prowadzą Alpha i chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami
2. Do tych, którzy byliby zainteresowani rozpoczęciem Alpha i chcą dowiedzieć się czegoś więcej o samej metodzie. Szczególnie zapraszamy duszpasterzy młodzieży i katechetów.
3. Do zainteresowanych Kursem Małżeńskim.
W Konferencji wezmą udział przedstawiciele Biura Alpha Polska. Udział w Konferencji jest bezpłatny, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zgłoszenie się poprzez stronę internetową: alphalomza.theoforos.pl.

Łomża, dnia 13 września 2018 r.
N.1247/2018

Przewodniczący
Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego
Czytany 523 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png