wtorek, 02 październik 2018 11:01

Komunikat dotyczący 18. Dnia Papieskiego „Promieniowanie ojcostwa"

Komunikat dotyczący 18. Dnia Papieskiego
„Promieniowanie ojcostwa"
      Już po raz osiemnasty, w niedzielę 14 października br., Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Papieski. Jak czytamy w Liście pasterskim Konferencji Episkopatu Polski hasło Dnia Papieskiego brzmi: Promieniowanie ojcostwa. jest nawiązaniem do nauczania Papieża Polaka, który podkreślał rolę ojca we współczesnym świecie. Tegoroczny Dzień Papieski to okazja do promowania chrześcijańskiej wizji ojcostwa, której piewcą i świadkiem jest św. Jan Paweł II.

Dzień Papieski jest obchodzony od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (16 października). Obchody tego dnia przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym.

Zachęcamy Czcigodnych Księży do zorganizowania tego dnia, zgodnie z tradycją, jak każdego roku, prosimy o przeprowadzenie przed kościołami zbiórki ofiar do puszek na rzecz młodzieży zdolnej i pochodzącej z ubogich środowisk. Głównym założeniem Dnia Papieskiego jest bowiem budowanie św. Janowi Pawłowi II żywego pomnika, którym mają być ludzie młodzi opierający swoje życie o wartości chrześcijańskie i będący równocześnie przyszłą elitą Kościoła i Ojczyzny.
Za włożony trud w organizację przebiegu Dnia Papieskiego oraz zbiórkę ofiar wyrażamy serdeczne podziękowanie.

Łomża, dnia 1 października 2018 r.
N.1327 /2018

+Tadeusz Bronakowski