wtorek, 02 październik 2018 11:06

Duszpasterstwo obywateli Ukrainy

Komunikat dotyczący
spotkania inaugurującego duszpasterstwo obywateli Ukrainy

W wyniku przemian społeczno - politycznych w Europie pojawił się problem emigracji gospodarczej. Szczególnie my Polacy, wieczni migranci, rozumiemy niepewność i rozterki osób, które opuszczając swój kraj poszukują przyjaznego miejsca do życia poza granicami swojej ojczyzny. W ostatnich latach proces ten dotyczy w Polsce szczególnie obywateli Ukrainy, kraju targanego wojną i niestabilnością ekonomiczną. Także w naszej Diecezji, a szczególnie w Łomży, coraz częściej spotykamy Ukraińców, którzy w pracując w pocie czoła pragną utrzymać swoje rodziny.
          Również Kościół pragnie zapewnić ukraińskim katolikom oraz w miarę potrzeb osobom wyznania prawosławnego opiekę duszpasterską. W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Ogólnego organizuje pierwsze spotkanie duszpasterskie dla obywateli Ukrainy. Mimo, że odbędzie się ono w Łomży, do udziału zaproszeni są również ci, którzy mieszkają na terenie całej Diecezji np. w Ostrołęce czy Zambrowie.
          Spotkanie odbędzie się w niedzielę 14 października 2018 roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży (ul. Kard. Wyszyńskiego 11). Rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00. Następnie około godz. 16.00 uczestnicy spotkania przejdą do auli aby uczestniczyć w części integracyjnej.
          Zwracamy się z prośbą do Księży Proboszczów z całej Diecezji, aby powyższą informację zamieścili w ogłoszeniach parafialnych 7 i 14 października br. Prosimy też aby w miarę możliwości przekazać ją lokalnym mediom.

+ Tadeusz Bronakowski
Wikariusz Generalny
Łomża, dnia 2 października 2018 r.
N.1323/2018