poniedziałek, 08 październik 2018 10:46

10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym 28 października 2018 r.

W roku 2008 Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o obchodzeniu w Kościele w Polsce Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest on przygotowywany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W roku 2018 dzień ten przypada na niedzielę 28 października i będzie poświęcony sytuacji chrześcijan w Pakistanie.
Z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zostały przygotowane pomoce duszpasterskie: wprowadzenie do Mszy św., propozycje kazania dla dorosłych i dzieci, modlitwa powszechna oraz propozycja ogłoszeń. Ponadto do dyspozycji są również konspekty katechez dla wszystkich poziomów edukacyjnych. Przedstawiają one sytuację prześladowanych chrześcijan ze szczególnym uwzględnieniem Pakistanu. Katechezy są też dostępne w formie plików do pobrania na stronie: www.pkw.org.
Zwracamy się z prośbą do Księży Proboszczów o przyjęcie tych materiałów oraz o właściwą promocję 10. Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

ks. Jacek Czaplicki
Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 8 października 2018 r.
N.1345/2018.