środa, 21 listopad 2018 10:40

Konwersatorium dla studentów i pracowników naukowych

Komunikat dotyczący
konwersatorium dla studentów i pracowników naukowych

Diecezjalne Duszpasterstwo Akademickie oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości (PWSiP) w Łomży zapraszają do udziału w konwersatorium akademickim poświęconym młodzieży. Odbywać się ono będzie z okazji zakończonego w październiku 2018 r. Synodu Biskupów, który obradował w Watykanie pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.
Konwersatorium odbędzie się w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Akademickiej 14 (stary budynek) – sala nr 315, w czwartek 29 listopada 2018 r. o godz. 14.00. Wykład programowy zatytułowany „Młodzież w świecie i młodzież w Kościele w świetle współczesnych przemian cywilizacyjnych” wygłosi ks. prof. dr hab. Jan Przybyłowski, kierownik katedry teologii pastoralnej fundamentalnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Po wykładzie będzie miała miejsce dyskusja z udziałem młodzieży, studentów i pracowników naukowych łomżyńskich wyższych uczelni.
Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich chętnych: nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, pracowników naukowych, młodzież i studentów z terenu Łomży i Diecezji Łomżyńskiej.
Prosimy też Księży Proboszczów o przekazanie tego zaproszenia w ogłoszeniach parafialnych, w niedzielę 25 listopada 2018 r.
ks. Jacek Czaplicki
Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 21 listopada 2018 r.
N. 1449/2018