wtorek, 27 listopad 2018 12:42

Ewangelizacja w parafii - spotkanie formacyjne

dotyczący konferencji o ewangelizacji parafii w ramach

Diecezjalnej Szkoły Ewangelizatorów

W ramach drugiej edycji Szkoły Ewangelizatorów i Animatorów Ewangelizacji 2018/2019, w sobotę 15 grudnia 2018 roku w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży (ul. Sadowa 12A), odbędzie się konferencja formacyjna dotycząca ewangelizacji parafii. Odbywać się ona będzie w godzinach od 10.00 do 13.30.

Tematyka koncentrować się będzie na powszechnym powołaniu do ewangelizacji, warunkach bycia ewangelizatorem i na obszarach ewangelizacji w Kościele. Ponadto uczestnicy zapoznają się z nauczaniem Kościoła na temat miejsca i roli parafii w Kościele oraz metod ewangelizacyjnych, które mogą być w niej zastosowane.

Z uwagi na podejmowane zagadnienia udział w konferencji ma charakter otwarty. Oznacza to, że oprócz uczestników Szkoły Ewangelizatorów, zapraszamy do udziału w zajęciach księży, katechetów, animatorów i liderów grup oraz wszystkich chętnych.

+Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

Łomża, dnia 27 listopada 2018 r.

N. 1459/2018