środa, 12 grudzień 2018 10:19

Diakonia Liturgiczna Diecezji Łomżyńskiej

Komunikat dotyczący

Diakoni Liturgicznej Diecezji Łomżyńskiej

W imieniu Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie i Diecezjalnego Duszpasterza Służby Liturgicznej, zapraszamy do udziału w spotkaniu poświęconym formacji liturgicznej w Diecezji Łomżyńskiej. Odbędzie się ono w niedzielę 16 grudnia 2018 roku o godz. 19.00 w Domu Rekolekcyjnym w Łomży (Biały Domek) przy ul. Sadowej 3.

Zaproszenie skierowane jest do kapłanów - opiekunów grup ministranckich, osób świeckich: ceremoniarzy, lektorów, ministrantów, animatorów liturgicznych oraz wszystkich, którym leży na sercu piękno liturgii. Przede wszystkim jednak zaproszone są osoby związane z Oazą: członkowie parafialnych wspólnot oazowych oraz małżonkowie z Domowego Kościoła.

Członkowie Ruchu Światło-Życie oraz tworzący Diecezjalną Służbę Liturgiczną widzą potrzebę powołania w naszej Diecezji Diakonii Liturgicznej, której celem i zadaniem będzie formacja liturgiczna wspólnot parafialnych. Chodzi też o pogłębienie teologii Świętej Liturgii w szerokim znaczeniu, ze szczególnym uwzględnieniem teologii Eucharystii.

Zadaniem Diakonii Liturgicznej będzie również animowanie liturgii podczas spotkań diecezjalnych, dni wspólnoty, dni skupienia animatorów i innych posług jakie podejmuje Ruch Światło – Życie w naszej Diecezji podczas całego roku. Spotkanie poświęcone będzie również perspektywie dalszej formacji dla osób zaangażowanych w przygotowanie liturgii w parafii.

Ks. Jacek Czaplicki

Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 12 grudnia 2018 r.

N. 1485/2018