piątek, 21 grudzień 2018 11:39

Niedziela Świętej Rodziny

KOMUNIKAT

Wydziału Duszpasterstwa Rodzin dot. Niedzieli Świętej Rodziny

 

  Dobro małżeństwa i rodziny ma kluczowe znaczenie dla przyszłości świata i Kościoła. Z tego powodu duszpasterstwo rodzin należy do priorytetów działalności zbawczej Kościoła i wymaga nieustannego wysiłku, by nie tylko solidnie przygotowywać do sakramentu małżeństwa, ale również towarzyszyć rodzinom w rozwoju ich miłości i wiary, a także pomóc w odkryciu ich miejsca w życiu parafii. W te wysiłki Kościoła w Polsce wpisuje się inicjatywa związana z przeżywaniem Niedzieli Świętej Rodziny.

  Podczas 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (Płock, 25-26 IX br.), biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

   Dlatego zapraszamy wszystkich małżonków do tego, aby w Niedzielę Świętej Rodziny stanęli przed ołtarzem, by odnowić przyrzeczenia małżeńskie i w ten sposób umocnić więź miłości w małżeństwie i rodzinie.

   Uprzejmie prosimy Księży Proboszczów, aby na głównej Mszy św. zorganizowali w parafiach obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i w homilii zwrócili uwagę wiernych na wartość sakramentalnego małżeństwa. 

 

Łomża, dnia 21 grudnia 2018 r.

N. 1504/2018

 

Ks. Jacek Kotowski

PRZEWODNICZĄCY WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA RODZIN

Czytany 874 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png