piątek, 01 luty 2019 11:21

Zawiadomienie o śmierci śp. Siostry Benedykty Janiny Krzeczyńskiej OSB

Zawiadomienie o śmierci

śp. Siostry Benedykty Janiny Krzeczyńskiej OSB

Dnia 31 stycznia 2019 r. odeszła do Domu Ojca Siostra Benedykta Janina Krzeczyńska ze Zakonu Mniszek Benedyktynek.

S. Benedykta Janina Krzeczyńska urodziła się dnia 4 czerwca 1929 r. w Krakowie. Po ukończeniu  szkoły średniej wstąpiła do klasztoru Sióstr Benedyktynek w Krzeszowie. W profesji czasowej ze względów zdrowotnych przeszła do łomżyńskiego klasztoru. Śluby zakonne złożyła w 1950 r. W Łomży pełniła posługę katechetki i zakrystianki. W ostatnich latach życia, doświadczona ciężką chorobą, włączała się w życie kościoła swoja modlitwą. Siostra Benedykta przeżyła w klasztorze 71 lat, w profesji zakonnej 69 lat.

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Biskupa Tadeusza Bronakowskiego odbędą się dnia 4 lutego 2019 r. (poniedziałek), o godz. 11.00 w kościele Sióstr Benedyktynek w Łomży.

Siostry Benedyktynki proszą  o modlitwę za śp. Siostrę Benedyktę Janinę Krzeczyńską i wzięcie udziału w uroczystościach pogrzebowych.

„Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...”

Łomża, dnia 1 luty 2019 r.