piątek, 08 marzec 2019 13:02

Wielkopostny Dzień Skupienia Organistów 2019

Łomżyńska Kuria oraz Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży serdecznie zaprasza wszystkich organistów Diecezji Łomżyńskiej na Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 16 marca 2019 roku, w siedzibie DIMK  w Łomży (gmach WSD).

Program:

9.15  Nabożeństwo pokutne, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i
            pojednania - ks. kan. Adam Filipowicz diecezjalny ojciec duchowny
            - Katedra Łomżyńska

10.00 Msza Św. pod przewodnictwem J. E. ks. Bp Tadeusza Bronakowskiego
           - Katedra Łomżyńska

11.00  Koncert organowy

11.45  Słowo powitania - ks. kan. Kazimierz Ostrowski dyrektor DIMK w Łomży

12.00  Wykład O poszukiwaniu piękna w akompaniamencie liturgicznym - dr Michał Dąbrowski Uniwersytet Muzyczny F. Chopina w Warszawie

13.00  Komunikaty Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Łomży

13.30  Poczęstunek

W duchu odpowiedzialności za formację duchowo-muzyczną organistów Diecezji Łomżyńskiej uprzejmie prosimy wszystkich organistów o obowiązkowe przybycie na dzień skupienia oraz potwierdzenie swojej obecności drogą elektroniczną na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W przypadku nieobecności należy dostarczyć pisemne usprawiedliwienie do sekretariatu DIMK w Łomży lub przesłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Lista uczestników Wielkopostnego Dnia Skupienia zostanie podana do wiadomości Biskupa Łomżyńskiego.

Uprzejmie prosimy Czcigodnych Księży Proboszczów o umożliwienie organistom uczestniczenia w Wielkopostnym Dniu Skupienia w Łomży.

W oczekiwaniu na spotkanie

Ks. Kazimierz Ostrowski