czwartek, 09 maj 2019 12:46

Diecezjalna Pielgrzymka Przyjaciół Rodziny Radia Maryja w Ostrołęce

Komunikat dotyczący

Diecezjalnej Pielgrzymki Przyjaciół Rodziny Radia Maryja w Ostrołęce

„Młodzi trzeźwi i wolni” - Ostrołęka, 27 maja 2019 r.

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego oraz Proboszcz parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, zapraszają Biura i Koła Przyjaciół Radia Maryja z całej Diecezji, kapłanów, siostry i braci zakonnych oraz wszystkich wiernych świeckich do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Przyjaciół Rodziny Radia Maryja. Hasłem pielgrzymki jest motto przewodnie Krajowego Duszpasterstwa Trzeźwości w roku 2019: „Młodzi trzeźwi i wolni”. Okazją do świętowania jest 15. rocznica konsekracji kościoła parafialnego.

Pielgrzymka odbędzie się w poniedziałek 27 maja 2019 roku i będzie transmitowana „na żywo” przez Radio Maryja i Telewizję Trwam.

Program:

16.30 – spotkanie przedstawicieli Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja z Ojcem z Radia,

17.30 – rozpoczęcie transmisji w Radiu Maryja i Telewizji Trwam,

17.33 - audycja w wykonaniu młodzieży,

17.55 – informacje o kościele i parafii,

18.00 – modlitwa Anioł Pański,

18.03 – spotkanie uczestników z Ojcem z Radia goszczącym w Ostrołęce,

18.20 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią Biskupa Pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej Tadeusza Bronakowskiego (kapłani koncelebrujący przywożą ze sobą alby – na miejscu będą ornaty),

19.45 - skromny posiłek: dla księży i zaproszonych gości na plebanii, dla osób świeckich w domu parafialnym,

21.30 – rozmowy niedokończone poświęcone tematowi „Młodzi trzeźwi i wolni” ze studia w domu parafialnym parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce.

Zwracamy się z prośbą do Księży Proboszczów, aby zaproszenie przekazali w ogłoszeniach parafialnych, w niedziele 12, 19 i 26 maja br. Jednocześnie prosimy o pomoc w zorganizowaniu grupy pielgrzymkowej (autokarowej lub innej), zwłaszcza członkom Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja. Prosimy też kapłanów o osobisty udział w uroczystości.

+Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

Łomża, dnia 9 maja 2019 r.

N. 384/2019