środa, 29 maj 2019 09:50

Komunikat Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

dot. Marszów dla Życia i Rodziny 2019

Przewielebny Księże Proboszczu,

Dnia 9 czerwca br. ulicami wielu miast Polski przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Organizowane są one w celu publicznego świadectwa o podstawowych wartościach jakimi są: ludzkie życie oraz małżeństwo i rodzina oparta na małżeństwie kobiety i mężczyzny. Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny charakter.

Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, marsze przejdą pod hasłem: „Polska rodziną silna!”. Na zakończenie marszów odbędą się radosne festyny rodzinne. Organizatorzy przygotowują mnóstwo atrakcji, gier i zabaw dla dzieci, jak i całych rodzin.

Serdecznie zapraszamy każdego kto szanuje, broni, troszczy się i docenia  życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci a także pragnie silnych i zdrowych rodzin, do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny! Dajmy świadectwo przywiązania do tych podstawowych wartości!

W organizację Marszów w naszej Diecezji zaangażowane są ruchy, wspólnoty, parafie i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Za Patronat medialny dziękujemy mediom katolickim: Radiu Nadzieja, Tygodnikowi Głos Katolicki oraz Portalowi wzasiegu.pl

Uprzejmie prosimy Księży Proboszczów o podanie tej wiadomości wiernym w ogłoszeniach w  niedzielę 2 czerwca br. po każdej Mszy św.

Przebieg uroczystości w Diecezji:

Czyżew 9 czerwca:

16:30 – Wyjście z placu przy ul. Polnej (przy Ośrodku Zdrowia).

17:00 – Msza św. w parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła.

Jedwabne 9 czerwca:

09:30 – Msza św. w parafii pw. św. Jakuba Apostoła.

10:30 – Marsz ulicami Miasta.

Łomża 9 czerwca:

12:00 – Msza św. w Katedrze Łomżyńskiej św. Michała Archanioła. Modlitwa i złożenie deklaracji podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

13:00 – Marsz ulicami Łomży z Katedry do parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.

14:00 – Festyn rodzinny przy kościele Krzyża Świętego w Łomży.

Wyszków 9 czerwca:

12:00 – Msza św. w parafii pw. św. Idziego.

13:00 – Marsz ulicami Miasta.

14:00 – Festyn rodzinny przy parafii pw. Świętej Rodziny.

Bp Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

Ks. Jacek Kotowski

Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

Łomża, dnia 29 maja 2019 r.

N. 497/2019