środa, 04 wrzesień 2019 12:46

„Polska pod Krzyżem”

Komunikat Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

dotyczący wydarzenia „Polska pod Krzyżem”

W nawiązaniu do komunikatu Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego z dnia 22 sierpnia br., dotyczącego wydarzenia „Polska pod Krzyżem”, podajemy kilka informacji szczegółowych.

Wydarzenie „Polska pod Krzyżem” odbędzie się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę 14 września 2019 roku. Centralnym miejscem spotkania będzie lotnisko Kruszyn w okolicach Włocławka. Spotkanie przebiegać będzie według następującego programu:

9.00 – przyjmowanie pielgrzymów na placu

10.45 – zawiązanie wspólnoty

11.00 – Różaniec: Tajemnice Bolesne

11.30 – konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie” - Lech Dokowicz

13.00 – przerwa na posiłek

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.15 – Msza św. z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego

17.30 – konferencja: „Ks. Dolindo Ruotolo „ - Joanna Bątkiewicz – Brożek

18.30 – przerwa na posiłek

19.30 – Droga Krzyżowa

21.00 – Apel Jasnogórski na żywo z Jasnej Góry

21.15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. z niedzieli

Organizatorzy proszą o przywiezienie ze sobą domowych krzyży oraz o przybycie w stanie łaski uświęcającej czyli po spowiedzi w miejscu zamieszkania. Grupy autokarowe lub inne należy zgłaszać bezpośrednio do organizatorów na
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Organizatorów grup z terenu Diecezji Łomżyńskiej prosimy również o przesłanie zgłoszenia na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Chodzi o stworzenie bazy danych pielgrzymów z naszej diecezji.

Ponadto informujemy, że w Diecezji Łomżyńskiej zostały zgłoszone trzy oficjalne punkty wspólnej modlitwy w łączności z wydarzeniem centralnym. Są nimi parafia pw.  Świętego Krzyża w Łapach, parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży oraz Ognisko Miłosierdzia Bożego w Suchcicach (parafia Goworowo). Można udać się do tych miejsc, aby poszerzyć wspólnotę modlitwy.

Prosimy również o zorganizowanie modlitwy „Polska pod Krzyżem” w poszczególnych parafiach. Oprócz Eucharystii, która zawsze jest celebrowana w świątyni,  powinna się ona koncentrować przy Krzyżu misyjnym. Program można zaczerpnąć z propozycji ogólnopolskiej lub opracować we własnym zakresie.

Ks. Jacek Czaplicki

Przewodniczący Wydziału

Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 4 września 2019 r.

N. 998/2019