wtorek, 01 październik 2019 10:38

DOTYCZĄCY POGRZEBÓW DZIECI UTRACONYCH

(październik 2019)

Przewielebny Księże Proboszczu,

Dnia 15 października br. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu myślimy o dzieciach zmarłych przed swoimi narodzinami i modlimy się za ich rodziców przeżywających ból i żałobę.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, że w tym miesiącu odbędą się kolejne pogrzeby dzieci utraconych, których ciała nie zostały odebrane ze szpitali znajdujących się na terenie naszej diecezji, bądź rodzice pozostawili je tam świadomie, aby zostały pochowane w Grobach Dzieci Utraconych.

Pogrzeby Dzieci Utraconych odbędą się w następujących miastach:

• 12 października br., godz. 10:00 w Grajewie w parafii MB NP,

ul. Wojska Polskiego 98,

• 12 października br., godz. 10:00 w Kolnie w parafii Chrystusa Króla Wszechświata, ul. Ks. Jana Grajewskiego 2,
  • 12 października br., godz. 10:00 w Łomży w parafii Bożego Ciała,

ul. Przykoszarowa 26,

• 12 października br., godz. 10:00  w Ostrołęce w parafii Nawiedzenia NMP,

ul. Szwedzka 2a,

• 12 października br. godz. 10:00 w Ostrowi Maz. w parafii Wniebowzięcia NMP,

ul. 3 Maja nr 3,

• 12 października br., godz. 10:00 w Zambrowie w parafii pw. Ducha Świętego, ul. Papieża Jana Pawła II nr 1.
  • 15 października br., godz. 12:00 w Wyszkowie w parafii pw. św. Wojciecha,

ul. Kościuszki 19,

Zapraszamy na tę uroczystość Wszystkich, którzy chcą pożegnać Dzieci zmarłe przed narodzeniem oraz wesprzeć ich rodziców.

Ks. Jacek Kotowski                                                  + Tadeusz Bronakowski

Przewodniczący                                                       Wikariusz Generalny

Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

Łomża, dnia 1 października 2019 r.

N. 1141/2019