piątek, 11 październik 2019 08:55

Spotkanie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej

Z A P R O S Z E N I E

Miło mi zakomunikować, że Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski zwołał kolejne spotkanie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Łomżyńskiej. Odbędzie się ono 16 listopada 2019 r. (sobota) w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 11). Przedmiotem obrad będą dwa tematy wynikające z bieżącego życia Kościoła oraz wyzwań pastoralnych: duszpasterstwo młodzieży oraz przygotowanie do Jubileuszu 100-lecia powstania Diecezji Łomżyńskiej.

W czasie obrad Rady, jak przewiduje statut, będziemy gościć przedstawicieli młodzieży zaangażowanej w życie Kościoła.

Program:

10.00– adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – dolny kościół

10.30–  kawa

10.45  –  rozpoczęcie obrad

prelekcja: „Duszpasterstwo młodzieży w świetle adhortacji Papieża Franciszka Christus Vivit

dyskusja:  głosy i wnioski przedstawicieli młodzieży dla Kościoła łomżyńskiego

odpowiedzi członków Rady i wspólne sformułowanie wniosków

prelekcja: „Propozycja przygotowania duchowego do obchodów 100. rocznicy powstania Diecezji Łomżyńskiej”

dyskusja

13.15– posiłek

Prosząc o udział w spotkaniu Rady, zachęcam do zapoznania się z adhortacją apostolską Ojca Świętego Franciszka Christus Vivit.

W oczekiwaniu na spotkanie

+Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

Ks. Jacek Czaplicki

Sekretarz Rady

Łomża, dnia 9 października 2019 r.

N. 1172/2019