wtorek, 14 styczeń 2020 09:04

Rekolekcje dla młodzieży męskiej

Zaproszenie do WSD w Łomży

na rekolekcje dla młodzieży męskiej

Księże Proboszczu!

Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży, jak co roku w czasie ferii zimowych, organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia). Ich celem jest pogłębienie relacji z Bogiem, oraz pomoc w rozpoznawaniu życiowego powołania. Tegoroczne rekolekcje odbędą się w gmachu naszego Seminarium w dniach 31.01.2020 r. (piątek - zjazd do godz. 17.00) – 2.02.2020 r. (niedziela - zakończenie rekolekcji ok. godz. 14.00).

Młodzież, pragnąca przeżyć proponowaną formę rekolekcji, winna dokonać zgłoszenia (indywidulanie, bądź przez duszpasterza, czy katechetę) najpóźniej do 30.01.2020 r. na adres:

lub na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uprzejmie prosimy o przekazanie powyższej informacji wiernym w ogłoszeniach parafialnych, a także katechetom szkół średnich i gimnazjów, aby zapoznać z nią zainteresowaną młodzież. Osoby zgłaszające się na rekolekcje powinny wcześniej otrzymać aprobatę swego duszpasterza lub katechety. Kosz uczestnictwa w rekolekcjach wynosi 50 zł. (przy trudnościach finansowych koszty pokryje Seminarium). Przyjeżdżając na rekolekcje należy zabrać ze sobą: Pismo Święte, różaniec, notatnik, śpiwór i rzeczy osobiste.

Z pamięcią modlitewną

Ks. Jarosław Kotowski
Rektor Wyższego Seminarium Duchownego

Ks. Michał Cherubin
Prefekt Wyższego Seminarium Duchownego

Łomża, dnia 14 stycznia 2020 r.

N. 32/2020

Drogi Młody Przyjacielu!

Codziennie zadajesz sobie wiele pytań. Nad niektórymi długo się zastanawiasz. Szczególnie ważne są pytania dotyczące istoty Twojego życia: Kim jesteś? Kim dla Ciebie jest Bóg? Co będziesz robił w przyszłości?… Znalezienie natychmiastowej odpowiedzi nie jest łatwe… Bóg, który kocha nas ponad wszystko pragnie, abyśmy odkrywając Go w swoim życiu mieli odwagę zaufać Mu, iść za Nim i w swoim życiu wiernie wypełnić wszystko to, do czego nas powołuje.

Pomocą w uzyskaniu odpowiedzi na pytania, które najczęściej sobie stawiamy, w odnowieniu i pogłębieniu więzi z Bogiem, mogą być dla Ciebie rekolekcje organizowane w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Jeżeli jesteś zainteresowany, zgłoś się do miejscowego księdza lub prowadzącego katechezę.

Informacje organizacyjne:

1. Rekolekcje przeznaczone są tylko dla młodzieży męskiej od 16 roku życia.

2. Rozpoczęcie rekolekcji: 31.01.2020 r. (piątek - zjazd do godz. 1700), zaś zakończenie: 2.02.2020 r. (niedziela - ok. godz. 14.00).

3. Na rekolekcje należy zabrać ze sobą: Pismo Święte, różaniec, notatnik, śpiwór i rzeczy osobiste.

4. Opłata za pobyt w Seminarium wynosi 50 zł; przy trudnościach finansowych koszty pokryje Seminarium.

5. Zgłoszenia prosimy kierować do 30.01.2020 r. na adres:

(W zgłoszeniu podaj: Imię i Nazwisko, datę urodzenia, parafię pochodzenia, szkołę, do której chodzisz oraz klasę, a także weź ze sobą opinię katechety lub księdza; opinię można też przesłać drogą telefoniczną lub e-mailem).

W łączności modlitewnej przed Panem

Ks. Michał Cherubin

Odpowiedzialny za duszpasterstwo powołaniowe

Alumni Kola powołaniowego

Łomża, dnia 14 stycznia 2020 r.