wtorek, 14 styczeń 2020 09:17

Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej

dotyczący Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej

Z woli Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, wynikającej z potrzeb  duszpasterskich oraz z odczytania znaków czasu, powstaje w naszej Diecezji Centrum Ewangelizacji. Zadaniem Centrum będzie między innymi wypracowywanie skutecznych metod ewangellizacji skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych, organizowanie rekolekcji szkolnych, kursów ewangelizacyjnych, warsztatów dla narzeczonych i małżonków, rekolekcji dla kandydatów do bierzmowania oraz koordynowanie i prowadzenie Szkoły Ewangelizatorów i Animatorów Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej. która wchodzi już w trzeci rok swego istnienia. Do prowadzenia Diecezjalnego Centrum Ewangelizacji zostaną wydelegowani odpowiedni kapłani.

Fizycznie Centrum Ewangelizacji mieścić się będzie w budynku na terenie parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej, który powoli jest już adoptowany do tego celu.

Aktualnie w tym budynku znajdują się cztery pomieszczenia użytkowe (o łącznej powierzchni ok. 160 m2), które trzeba wykończyć i wyposażyć, aby mogły służyć jako sale konferencyjne i zaplecze techniczne. W zakres planowanych prac wchodzi ułożnie podłóg, malowanie ścian, wykonanie aneksu kuchennego i łazienek oraz wyposażenie techniczne.

Utworzenie Centrum Ewangelizacyjnego to duże i wymagające przedsięwzięcie. Zwracamy się zatem z prośbą o wsparcie modlitewne podjętego dzieła, a jeśli to możliwe również o wsparcie finansowe. Ofiary można przekazywać na specjalnie utworzone w tym celu konto bankowe z dopiskiem: DAROWIZNA NA CENTRUM EWANGELIZACJI.

Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza - Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej, ul. Pasterska 2, 07-300 Ostrów Mazowiecka.

Numer konta: 23 8923 0008 0024 6583 2000 0003

+ Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

Ks. Jacek Czaplicki

Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, 8 stycznia 2020 r.

N. 1397/2020