piątek, 07 luty 2020 09:30

Dzień Skupienia Zelatorów i Członków Kół Żywego Różańca

Komunikat dotyczący

2. Dnia Skupienia Zelatorów i Członków Kół Żywego Różańca

Ostrołęka - 14 marca 2020 r.

W imieniu Moderatora Diecezjalnego Kół Żywego Różańca i Proboszcza parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce zapraszamy do udziału w 2. Diecezjalnym Dniu Skupienia Zelatorów i Członków Kół Żywego Różańca. Odbędzie się on w sobotę 14 marca 2020 roku w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce.

Inspiracją do spotkania jest przeżywana przez Kościół Wielka Nowenna Różańcowa 2010 - 2026, której myślą przewodnią są słowa "Uczynić Różaniec modlitwą wszystkich" oraz beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Program:

10.00 - zawiązanie wspólnoty

10.15 - konferencja: Pobożność maryjna - katecheza na podstawie nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego o modlitwie różańcowej

11.00 - kawa

11.30 - medytacja różańcowa w intencji Kół Żywego Różańca Diecezji Łomżyńskiej

12.30 - obiad

13.30 - konferencja: Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

14.15 - spotkanie robocze - rozwój wspólnot Żywego Różańca w Diecezji Łomżyńskiej

15.30 - Eucharystia

16.30 - zakończenie

Zwracamy się do Księży Proboszczów o przekazanie tego zaproszenia zelatorom Kół Żywego Różańca z terenu parafii i o pomoc w zorganizowaniu ich przyjazdu do Ostrołęki. Zgłoszenia należy kierować do Moderatora Diecezjalnego Kół Żywego Różańca, ks. Dariusza Krajewskiego: tel. 784406016 lub na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia są przyjmowane do 11 marca 2020 roku.

+Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

Ks. Jacek Czaplicki

Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 7 lutego 2020 r.

N. 97/2020

Rok 2017 został ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Rokiem Maryjnym. Pierwszą motywacją papieża do jego ogłoszenia było 100. lecie objawień w Fatimie. W Polsce do tej szczególnej rocznicy dodajemy również 350. lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz 150. lecie objawień maryjnych w Gietrzwałdzie.

• W związku z tym niezwykle ważne jest ożywienie obchodzenia przez naszych wiernych pierwszych sobót miesiąca. Najlepiej zgodnie z prostym, powszechnie przyjętym schematem, który już jest stosowany w wielu parafiach naszej Diecezji i przynosi spodziewane efekty. Chodzi o specjalną Mszę św. ku czci Matki Bożej z wygłoszeniem okolicznościowej homilii oraz o wspólną adorację eucharystyczną po Mszy św. z konferencją na temat znaczenie przesłania Matki Bożej objawionego w Fatimie.
  • Sanktuarium pw. św. Antoniego w Ostrołęce przygotowało i wydrukowało specjalny „Modlitewnik Fatimski”. Do zamówienia u ks. kan. Zdzisława Grzegorczyka.
  • W dniu 13 maja br. czyli w dzień, w którym przypada dokładnie rocznica objawień, będą miały miejsce w Łomży święcenia diakonatu.
  • Diecezjalne obchody 100. lecia Fatimy przewidziane są na sobotę 3 czerwca br. w Łomży. Wybór daty nie jest przypadkowy. Chcemy wprowadzić w Diecezji zwyczaj uroczystych obchodów rocznicy pielgrzymki do Łomży św. Jana Pawła II. Dobrą okazją jest świętowanie tego dnia rocznicy objawień, w świetle pontyfikatu Jana Pawła II – papieża Fatimy.
  • W sobotę 3 czerwca br. zapraszamy do Łomży liczne delegacje z Diecezji. O ich zorganizowanie prosimy Księży Dziekanów, Proboszczów, Duszpasterzy Młodzieży, Kapłanów odpowiedzialnych za ruchy i stowarzyszenia kościelne, odpowiedzialnych za różne formy duszpasterstwa nadzwyczajnego, np. prawników, parlamentarzystów i samorządowców, nauczycieli czy strażaków. Ważny jest udział stowarzyszeń o charakterze maryjnym: członków kół różańcowych czy Rodziny Radia Maryja.
  • Szczegóły programu zostaną podane pod koniec kwietnia br. Już teraz można dodać, że będzie on zawierał między innymi Eucharystię, procesję fatimską ulicami Łomży, prelekcje tematyczne czy koncert.

Ks. Jacek Czaplicki

Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego