środa, 12 luty 2020 15:14

Dzień Skupienia organistów i muzyków kościelnych Diecezji Łomżyńskiej

dotyczący Wielkopostnego Dnia Skupienia

organistów i muzyków kościelnych Diecezji Łomżyńskiej

Kuria Diecezjalna w Łomży oraz Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży serdecznie zaprasza wszystkich organistów, muzyków kościelnych Diecezji Łomżyńskiej na Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 29 lutego 2020 roku, w siedzibie DIMK-u w Łomży (budynek WSD).

Program:

9.15 Nabożeństwo pokutne z konferencją, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania - ks. Robert Bączek – wikariusz biskupi ds. duchowieństwa
- Katedra Łomżyńska

10.00 Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Janusza Stepnowskiego
- Katedra Łomżyńska

11.00 Koncert organowy

11.45 Słowo powitania – ks. Kazimierz Ostrowski - Dyrektor DIMK w Łomży

12.00 Wykład: Improwizacja organowa jako element budujący sacrum w czasie liturgii –dr Adam Tański  – organista, kompozytor, improwizator; Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży

13.00 Komunikaty Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Łomży

13.30 Poczęstunek

W duchu odpowiedzialności za formację duchowo-muzyczną organistów Diecezji Łomżyńskiej uprzejmie prosimy wszystkich organistów o obowiązkowe przybycie na dzień skupienia oraz potwierdzenie swojej obecności drogą elektroniczną (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). W przypadku nieobecności należy przesłać usprawiedliwienie na w/w e-mail. Lista uczestników zostanie podana do wiadomości Biskupa Łomżyńskiego.

Uprzejmie prosimy Czcigodnych Księży Proboszczów o umożliwienie organistom uczestniczenia w Wielkopostnym Dniu Skupienia.

+Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

Ks. Kazimierz Ostrowski
Dyrektor DIMK

Duszpasterz Pracowników kościelnych

Łomża, dnia 12 lutego 2020 r.