czwartek, 13 luty 2020 10:24

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

Komunikat dotyczący

akcji modlitewnej „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

Niedziela, 8 marca 2020 r.

Już po raz trzeci wspólnoty Ruchu Lednickiego zapraszają parafie, wspólnoty formacyjne i osoby indywidualne do modlitewnego szturmu w intencji Ojca Świętego Franciszka. W tym roku będzie on miał miejsce w niedzielę -  8 marca 2020 roku.

Aby wziąć udział w akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego", należy pomodlić się w tym dniuindywidualnie lub w grupie w intencji Ojca Świętego. Miejscem modlitwy może być kościół, szkoła, dom, a nawet park. „Modlitwa wspólnotowama wielką moc. Nie liczy się miejsce, ponieważ najważniejsza jest intencja, w której westchniesz do Boga” – zachęcają organizatorzy akcji.

Jak wyjaśniają, 13 marca 2020 roku przypada 7. rocznica konklawe, podczas którego wybrano nowego papieża. „Jest to piątek, dlatego działanie rozpoczniemy już w niedzielę 8 marca, aby każdy mógł dołączyć do Armii Modlitwy”. Ponadto twórcy akcji zachęcają do organizowania grup modlitewnych w swoich miejscowościach. Rok temu wydarzenie to zjednoczyło ponad 70 grup na trzech kontynentach. Patronatem honorowym objęli tę inicjatywę Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki oraz Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski. Od strony formalnej koordynuje ją Wydział Duszpasterstwa Ogólnego.

Aby dołączyć do akcji, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie Ruchu Lednickiego: https://bit.ly/2AFmfV0.  „Nie chcemy organizować jednorazowej akcji, która zgaśnie jak zapalona zapałka, lecz pragniemy, aby to była długofalowa inicjatywa, która niczym płonąca lampa będzie nam przypominała o potrzebie modlitwy za Ojca Świętego" - mówi kleryk Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży Rafał Orzechowski, pomysłodawca inicjatywy. Dodaje również: „nie ma znaczenia, ile masz lat, gdzie mieszkasz oraz czym się zajmujesz. Tak samo jak w czerwcu wszyscy spotykają się na Polach Lednickich, tak też w marcu wszyscy zjednoczymy się na wspólnej modlitwie” – czytamy na stronie internetowej Ruchu Lednickiego.

Wszelkie pytania na temat akcji można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

+Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

Ks. Jacek Czaplicki

Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 11 lutego 2020 r.

N. 105/2020