KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Zarządzenie Biskupa Łomżyńskiego w sprawie tegorocznej 37 PPŁ na Jasną Górę.

Ze względu na zmieniającą się sytuacje epidemiczną, spadek zachorowań, zwiększającą się ilość zaszczepionych osób przeciwko COVID 19, a także wielkie pragnienie wiernych pielgrzymowania do Matki Bożej Jasnogórskiej, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i wszelkiej ostrożności oraz uwzględniając wytyczne GIS odnośnie ruchu pielgrzymkowego, postanowiłem przywrócić tradycyjną formę pielgrzymki. Będzie ona jednak nieco zmodyfikowana z racji na konieczność zachowania zasad sanitarnych i wskazań GIS. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy 1 sierpnia tylko z Łomży jako jedna grupa z ograniczeniem liczby pątników do 300 osób. Na szlaku rezygnujemy z noclegów w domach gospodarzy a korzystamy z pól namiotowych, aby ograniczyć kontakt z mieszkańcami i stawiania ich w niezręcznej sytuacji powodującej obawy przed ewentualnym zarażeniem COVID 19. Konkretne zalecenia i wymogi dotyczące pątników kierownictwo pielgrzymki będzie publikować na stronie internetowej i facebooku pielgrzymkowym. Zachęcam jednocześnie do wspierania pielgrzymów modlitwą i ofiarami w naszych parafiach, czy to grupach białych pielgrzymów duchowych, czy też indywidualnie. Jak w latach ubiegłych, media diecezjalne i pielgrzymkowe przygotują odpowiednie materiały i programy pozwalające w dwóch pierwszych tygodniach sierpnia na zbudowanie duchowej wspólnoty pielgrzymkowej, do której zapraszam wszystkich diecezjan. Zawierzając dzieło 37 Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę Czarnej Madonnie z serca błogosławię.

+ Janusz Stepnowski

Biskup Łomżyński