wtorek, 13 styczeń 2015 12:54

Zaproszenie do Muzeum Diecezjalnego

Dyrektora Muzeum Diecezjalnego w Łomży

Już niedługo rozpoczną się ferie zimowe. Wielu Księży przy pomocy katechetów i animatorów świeckich, organizuje w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych zimowiska dla dzieci. Niektóre z nich mają charakter stacjonarny, a niektóre wyjazdowy z połączeniem nauki jazdy na nartach.
W ramach podejmowanych inicjatyw serdecznie zapraszam Kapłanów, Katechetów, Animatorów z grupami zorganizowanymi na wystawę, którą od 18 stycznia dla Was udostępniamy. Wystawa przygotowana przez Stowarzyszenie Misji Afrykańskich pokazuje życie na misji. Na wystawę składa się cała paleta obiektów, które w urokliwy sposób oddają charakter misyjnej pracy i pokazują kulturę ludów afrykańskich. Zwiedzając możemy obejrzeć prymitywne chaty odtworzone we wnętrzach naszego Muzeum. Pokazane są także sprzęty myśliwskie, różnego rodzaju pułapki, a także prymitywne instrumenty do gry. Pośród wielości rzeźb i tkanin nie sposób pominąć ornatów ręcznie malowanych i bogato zdobionych kielichów mszalnych. Całość wystawy obrazuje nam kulturę w krajach misyjnych.

Zapraszam do odwiedzenia wystawy, którą będziemy prezentować od 18 stycznia do końca lutego 2015.

Łomża, dnia 13 stycznia 2015 r.
N.50/2015

ks. Tomasz Grabowski