czwartek, 22 styczeń 2015 16:11

Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży

dotyczący Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży
„Od parafii do peryferii"
Łomża, 30 stycznia – 1 lutego br.

W ramach przygotowań do 31. Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku, odbędzie się w Łomży Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Zgromadzi ono przedstawicieli Papieskiej Rady ds. Świeckich, Komitetu Generalnego Światowych Dni Młodzieży z Krakowa, delegatów wszystkich polskich diecezji oraz koordynatorów z 12 krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia. Forum, pod hasłem „Od parafii do peryferii" będzie poświęcone sposobom poszukiwaniu młodzieży, która oddaliła się od Kościoła, przygotowaniom do ŚDM oraz tzw. „Dniom w Diecezjach".
Z uwagi na wagę tematów, związanych z przygotowaniem ŚDM w dekanatach, do udziału w Forum zobowiązani są dekanalni koordynatorzy ŚDM z naszej diecezji. Ponadto zapraszamy księży, siostry zakonne i alumnów WSD, którzy chcieliby skorzystać z tematów poruszanych podczas obrad.

Piątek, 30 stycznia 2015
16.30 – EUCHARYSTIA /przewodniczy i homilię wygłosi bp Henryk Tomasik - Radom/ - katedra
19.00 – sesja plenarna – aula Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich
√ Polonia - Campus Misericordiae: gotowi na ŚDM – Anna Salawa, Dorota Abdelmoula, Jakub Sobecki
√ Bóg znalazł mnie z dala od mojej parafii – Monika Rybczyńska, Aleksandra Szymczak
√ Prezentacja pracy diecezjalnych centrów ŚDM/Ełk, Wrocław, Siedlce, Opole, Włocławek, Toruń/ oraz delegacji duszpasterstw młodzieżowych z przybyłych krajów.

Sobota, 31 stycznia 2015
8.30 – Jutrznia /przewodniczy – bp Stanisław Stefanek - Łomża/
9.00 – SESJA PLENARNA
√ Panel: Nawrócenie pastoralne: jakich duszpasterzy i liderów świeckich potrzebuje młody Kościół oraz jakiej pomocy potrzebują od Kościoła młodzi, aby głosić Ewangelię w swoich środowiskach?
– Mikołaj Foks , Magdalena Korzekwa, ks. Łukasz Knieć
√ Wierność istocie: inicjacja chrześcijańska i przekazywanie wiary
– bp Grzegorz Ryś.
12.00 – EUCHARYSTIA /przewodniczy – bp Janusz Stepnowski - Łomża, homilia – bp Grzegorz Ryś - Kraków/
15.00 – SESJA PLENARNA
√ Światowe Dni Młodzieży: od kerygmatu – przez doświadczenie wspólnoty – do apostolstwa
– ks. Grzegorz Suchodolski, Dorota Abdelmoula.
√ Dni w Diecezjach: od wizji – przez zaangażowanie – do spotkania
– Warszawa, Legnica, Katowice, Rzeszów, Pelplin.
√ ŚDM 2016: Kraków – Polska – Kościół Powszechny
– przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016
20.00 – Spektakl "Satyra na media" grupy teatralnej Duszpasterstwa Akademickiego z Łomży

Niedziela, 1 lutego 2015
8.30 – Jutrznia /przewodniczy – bp Marek Mendyk - Legnica/
9.00 – SESJA PLENARNA
√ Od parafii do peryferii: w poszukiwaniu młodych, których nie ma
– s. Patricia Place, ks. Marcin Jarzenkowski, ks. Andrzej Kiciński
√ Podsumowanie pracy w grupach oraz wolne wnioski
12.00 – EUCHARYSTIA /przewodniczy – bp Tadeusz Bronakowski - Łomża, homilia – bp Adam Wodarczyk - Katowice/

W oczekiwaniu na spotkanie!

Łomża, dnia 21 stycznia 2015 r.
N.78/2015

ks. Jacek Czaplicki