KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Komunikat dotyczący

inicjatywy modlitewnej

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej zaprasza parafie do wzięcia udziału w jubileuszowej 5. edycji inicjatywy modlitewnej Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Odbędzie się ona w dniach 19 i 20 marca 2022 roku. Tegorocznym hasłem akcji są słowa: Słyszeć – Słuchać – Wysłuchać. Hasło nawiązuje wprost do trwającego w Kościele Synodu Biskupów o synodalności.

Pierwszy dzień modlitwy, czyli sobota 19 marca br., będzie zarazem wydarzeniem centralnym inicjatywy i odbędzie się na Jasnej Górze. Obchody rozpoczną się o godz. 14:30 Eucharystią sprawowaną w kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego i będą trwały do Apelu Jasnogórskiego o godzinie 21:00. Rozważanie apelowe wygłosi Arcybiskup Koadiutor Archidiecezji Katowickiej Adrian Galbas SAC.

Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na zorganizowanie dużego wydarzenia, które zainauguruje inicjatywę. Uznaliśmy, że w tak niepewnych czasach, jedynym naszym ratunkiem jest wspólna modlitwa, dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się do udziału w akcji Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego na Jasnej Górze. Oprócz Eucharystii i Apelu przewidzieliśmy również inne punkty, które już niedługo powoli będziemy prezentować!– mówi kleryk Rafał Orzechowski – organizator wydarzenia.

To właśnie z Jasnej Góry wyruszy w Polskę wielka sztafeta modlitwy! Wzorem lat ubiegłych organizatorzy zapraszają parafie, ruchy, stowarzyszenia i osoby indywidualne, aby w niedzielę 20 marca br. włączyły się w duchowy dar Polaków dla Papieża Franciszka – czyli inicjatywę Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Organizatorzy informują, że istnieje kilka możliwości wzięcia udziału tegorocznej edycji Przede wszystkim zapraszamy do przyjazdu na Jasną Górę w sobotę 19 marca br., ale także do organizowania miejsc modlitwy u siebie, w niedzielę 20 marca br.. Jeżeli ktoś nie ma takich możliwości to może pomodlić się indywidualnie na przykład Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zgłoszeń i zapisów można dokonać na stronie internetowej wszyscyza1.pl.

Do tej pory w inicjatywie wzięło udział setki grup z Europy, Azji, czy Ameryki Północnej. Od początku trwania akcji jest ona objęta patronatem honorowym Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

W załącznikach przekazujemy materiały duszpasterskie na niedzielę 20 marca br. oraz okolicznościowy plakat. Wszelkie pytania dotyczące inicjatywy można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Inne strony internetowe:

Strona internetowa inicjatywy: www.wszyscyza1.pl

Bezpośredni link do formularza zgłoszeniowego: https://docs.google.com/forms/d/1DIytqAPUIy-MjIP8LVpZ3e0y-wGXN_hAjPouZD0QlHk/edit

Wydarzenia na facebooku:

Ks. Jacek Czaplicki

Wikariusz Biskupi

ds. Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 3 marca 2022 r.

N. 121/2022